Tygodnik Przasnyski

Piątek, 03 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
  • Przypomnieli o Romualdzie Rykowskim

    22.11.2019 10:00:00

    Najpierw upamiętniono znaną i zasłużoną przasnyską społeczniczkę i działaczkę na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych Janinę Krystynę Grotkowską, a kilka miesięcy temu odsłonięto tablicę poświęconą pamięci Zbigniewa Borowicza, także znanego społecznika, żołnierza, dawnego radnego miejskiego, który tę funkcję pełnił przez pięć kadencji. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Przasnysz uhonorowano Romualda Włodzimierza Rykowskiego związanego z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej, a w efekcie inicjatora powstania Muzeum Historycznego w Przasnyszu.

    Czytaj dalej

  • ,,Na posterunku. Policja Państwowa w powiecie przasnyskim w latach 1919 – 1939”

    18.11.2019 10:00:00

    Wystawa pod tym tytułem zostanie otwarta we wtorek (19 listopada) w Muzeum Historycznym w Przasnyszu.

    Czytaj dalej

  • Zapwiedzi sobotnich wydarzeń. Będzie piknik matematyczny i pożegnanie lata

    28.08.2019 08:00:00

    W ostatni weekend wakacji, w sobotę (31 sierpnia) przasnyscy muzealnicy będą szyfrować, kodować i przekazywać tajne wiadomości podczas pikniku matematycznego, który odbędzie się w rynku. W parku miejskim odbędzie się pożegnanie lata, podobnie, jak w Czernicach Borowych tylko tam w stylu hawajskim.

    Czytaj dalej

  • Niezapomniany koncert

    02.11.2018 10:00:00

    W Muzeum Historycznym w Przasnyszu odbył się koncert w wykonaniu ,,Solistów Polesia”. Zespół z dwudziestoletnią tradycją, który powstał z Żytomierzu łączy najlepsze utwory europejskiej muzyki wokalnej i fortepianowej z różnych okresów. Przy przeplananych utworach muzyki sakralnej, folkowej i klasycznej przasnyszanie wspólnie świętowali 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

    Czytaj dalej