Tygodnik Przasnyski

Czwartek, 19 września 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
 • Nie ma chętnych do wybudowania tężni i na razie jej nie będzie

  dziś 11:30:00

  Miasto Przasnysz ogłosiło przetarg na budowę tężni solankowej. Przetarg unieważniono, bo nie zgłosiła się żadna firma. Kolejny ma być ogłoszony lada dzień, ale obiekt powstałby najwcześniej na wiosnę.

  Czytaj dalej

 • IX Rajd Gwieździsty im. Zacheusza Nowowiejskiego

  dziś 09:30:00

  Rajd odbędzie się tradycyjnie w Starej Wsi na trasie szlaku rowerowego ,,Góry Dębowe”. W tym roku impreza zostanie zorganizowana w sobotę 28 września. O 10.00 rozpocznie się rejestracja uczestników i drużyn.

  Czytaj dalej

 • Na osiedlu Błonie powstała strefa aktywności i relaksu

  wczoraj 12:30:00

  Plenerowe urządzenia do ćwiczeń zamontowano dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Otwarte Strefy Aktywności. Miasto przekazało 25 tys. zł na ten cel, drugie tyle dołożył rząd. W zeszłym roku urząd złożył wniosek do ministerstwa o dotację na urządzenie tej strefy, ale pieniędzy mu nie przyznano.

  Czytaj dalej

 • Zmiana wiceszefa przasnyskiej policji

  przedwczoraj 12:45:00

  Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Przasnyszu został kom. Łukasz Jędrasik. Będzie on sprawował nadzór nad pionem kryminalnym. Natomiast dotychczasowy zastępca podinsp. Jarosław Ciarka zgodnie z rozkazem personalnym Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu zostały przeniesiony do Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu, gdzie pełnić będzie obowiązki komendanta.

  Czytaj dalej

 • Udane święto plonów ziemi przasnyskiej (fotorelacja)

  15.09.2019 20:15:00

  Dożynki ziemi przasnyskiej odbyły się w niedzielę (15 września) w Świętym Miejscu. Gospodarzami święta plonów był starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski i wójt gm. Przasnysz Grażyna Wróblewska. Starostowie reprezentujący samorząd powiatowy, to Agnieszka i Jarosław Szemplińscy, a gminny Jadwiga i Andrzej Czapliccy. Dożynkowy korowód przeszedł z orkiestrą dętą ze Starej Krępy na czele na kościelny plac, gdzie pod przewodnictwem biskupa płockiego Mirosława Milewskiego odbyła się msza św., w trakcie której nie zabrakło dzielenia się z mieszkańcami chlebem.

  Czytaj dalej

 • Promocja VI tomu ,,Rocznika Przasnyskiego"

  13.09.2019 14:00:00

  Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej zaprasza na spotkanie zorganizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2019, które odbędzie się w sobotę (14 września) w Miejskim Domu Kultury. Początek o 18.00.

  Czytaj dalej

 • Konferencję dla przedsiębiorców

  13.09.2019 11:30:00

  Dotyczyć będzie możliwości rozwoju biznesu w powiecie przasnyskim. Odbędzie się 20 września o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przasnyszu, ul. Św. Stanisława Kostki 5

  Czytaj dalej

 • Wykryto bakterie w wodociągu

  12.09.2019 13:00:00

  Problem dotyczy prawie pół tysiąca gospodarstw ze wsi Parciaki i Dynak, które zaopatrywane są w wodę z wodociągu w Żelaznej. Ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu.

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie fotoreportażeRSS

 • Dożynki powiatowo-gminne w Świętym Miejscu (cz.2)

  K.Kozłowska zobacz galerie...

 • Dożynki powiatowo-gminne w Świętym Miejscu (cz.1)

  K.Kozłowska zobacz galerie...

 • Wystawa ,,A więc wojna" w Muzeum Historycznym w Przasnyszu

  K.Kozłowska zobacz galerie...