Tygodnik Przasnyski

Poniedziałek, 06 kwietnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
 • Przasnyska „pacjentka zero”

  dziś 12:23:00

  Kobieta przyjechała do Przasnysza 27 marca autobusem z Warszawy. 4 kwietnia stwierdzono u niej pozytywny wynik testu COVID-19. Pracowała w szpitalu im. dr. Wojciecha Oczko w Przasnyszu.

  Czytaj dalej

 • Najważniejsze są odpowiedzialność i prewencja

  03.04.2020 14:00:00

  Powiat przasnyski wolny jest od zakażeń koronawirusem. Taki stan trwa w chwili pisania tego artykułu - południe 3 kwietnia - i oby trwał jak najdłużej. Słowa wsparcia do mieszkańców kieruje dyrektor przasnyskiego szpitala Grzegorz Magnuszewski, który zwraca się z prośbą o zaufanie do sztabu kryzysowego, działającego w powiecie i wszystkich służb odpowiedzialnych za zwalczanie pandemii oraz kieruje do mieszkańców kilka ważnych rad. Do przasnyszan płyną także słowa podziękowania.

  Czytaj dalej

 • Komunikat Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przasnyszu

  02.04.2020 18:00:00

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu poinformował o liczbie osób pod nadzorem epidemiologicznym na terenie powiatu przasnyskiego na dzień 2 kwietnia 2020r.

  Czytaj dalej

 • Szpital prosi o wsparcie

  30.03.2020 12:45:00

  W związku z sytuacją, w której znalazł się system ochrony zdrowia, SP ZZOZ w Przasnyszu apeluje do mieszkańców o pomoc finansową. Szpital szyje maseczki ochronne, a przasnyscy przedsiębiorcy i wolontariusze wspomagają placówkę w trudnych czasach.

  Czytaj dalej

 • Mazowsze: aż 150 mln zł z UE dla szpitali. dziś ruszył projekt!

  24.03.2020 15:14:51

  Dziś zarząd województwa mazowieckiego uruchomił projekt unijny, dzięki któremu do mazowieckich placówek trafi m.in. najbardziej potrzebny sprzęt ratujący życie i środki ochrony. Wartość projektu wyniesie 150 mln zł. To pierwsze takie wsparcie w kraju i w Unii Europejskiej. Samorząd zebrał już najpilniejsze potrzeby od mazowieckich szpitali. Teraz rozpocznie się proces zakupów.

  Czytaj dalej

 • Ciechanów. Pierwszy pacjent zarażony koronawirusem

  23.03.2020 21:00:00

  Do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie trafił pierwszy pacjent zarażony koronawirusem. To 35-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. Mężczyzna na szpitalny Oddział Obserwacyjno-Zakaźny został przyjęty w godzinach wieczornych w sobotę, 21 marca. Wynik jego badania na obecność koronawirusa lekarze otrzymali w nocyz 22 na 23 marca. Był dodatni.

  Czytaj dalej

 • Odkażający lot z relikwiami nad powiatem przasnyskim

  23.03.2020 12:31:28

  W czwartek 19 marca w niebo nad powiatem przasnyskim wzbił się samolot, na którego pokładzie znalazł się Najświętszy Sakrament, relikwie św. Stanisława Kostki – patrona Przasnysza oraz figurka Matki Bożej z Medziugorje Królowej Pokoju.

  Czytaj dalej

 • Nowy Dwór- Jabłonna. Zarażony koronawirusem

  23.03.2020 09:00:00

  Pacjent z Jabłonny, u którego wczoraj stwierdzono w szpitalu w Nowym Dworze Maz. obecność koronawirusa wcześniej trafił do placówki z ciężkim zapaleniem płuc - poinformował w TVN24 doktor Łukasz Tomasik, dyrektor do spraw medycznych szpitala w Nowym Dworze Mazowieckim. Pacjent ma 88 lat.

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie fotoreportażeRSS

 • Mazowieckie zapusty w Czernicach Borowych

  fot. RN zobacz galerie...

 • Pastorałki ożyły w Przasnyszu

  Przasnyskie kolędowanie 2020 –  śpiewajmy kolędy, ocalmy pastorałki zobacz galerie...

 • Moto-mikołaje w Przasnyszu

  M. Jabłońska zobacz galerie...