Tygodnik Przasnyski

Piątek, 05 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Zrobili sami eko meble z duszą

26.11.2019 14:15:00

Grupa przasnyskich seniorów tworzyła meble z materiałów, które miały trafić na śmietnik. Nieprzydatne palety na których transportowane były wcześniej towary zostały wykorzystane, jako stylowe meble. Mężczyźni je wyszlifowali i poskręcali, a panie pomalowały farbami. Uszyto także pokrowce i podkładki na stoliki. Te z kolei powstały z drewnianych skrzynek na owoce.

Meble powstały własnoręcznie od podstaw w ramach wielopokoleniowego projektu FIO Mazowsze Lokalnie ,,Zero waste from Przasnysz", który koordynowała przasnyska Federacja ROSA. Chodziło o to, aby nie kupować, a stworzyć coś z niepotrzebnych już rzeczy i nie zaśmiecać środowiska. Idea ta polega na życiu, ale świadomym zgodnie z zasadami ekologii. W ramach projektu uczestnicy miel także warsztaty z segregacji odpadów. Stworzono także pudełka wymiany, które mają być ustawione w różnych instytucjach na terenie miasta. Chodzi o to, aby zostawić tam niepotrzebną już rzecz, z której jeszcze ktoś może skorzystać np. talerz, kubek, ale nie tylko.

Najbardziej wymagającym działaniem było jednak stworzenie kanap z drewnianych palet.

Więcej w nowym numerze TP

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS

  • Mazowieckie zapusty w Czernicach Borowych

    fot. RN zobacz galerie...

  • Pastorałki ożyły w Przasnyszu

    Przasnyskie kolędowanie 2020 –  śpiewajmy kolędy, ocalmy pastorałki zobacz galerie...

  • Moto-mikołaje w Przasnyszu

    M. Jabłońska zobacz galerie...