Tygodnik Przasnyski

Piątek, 05 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Od zawsze na posterunku (fotorelacja z wystawy)

20.11.2019 13:00:00

Wystawę poświęconą Policji Państwowej w powiecie przasnyskim w latach 1919-1939 można oglądać do końca roku w Muzeum Historycznym w Przasnyszu. Składa się ona z fotografii, dokumentów, wycinków prasowych, ale też faktycznego umundurowania policyjnego, zarówno czapek, jak i całych mundurów na przestrzeni ostatnich lat. Oprócz tego, że sporo materiałów pochodzi od miejscowych muzealników, to udało się także pozyskać artefakty z archiwów państwowych. Swoimi pamiątkami podzielili się także mieszkańcy powiatu przasnyskiego oraz policjanci.

Pomysłodawcą zorganizowania wystawy jest komendant Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu Tomasz Łysiak, który kieruje jednostką od trzech lat. Pochodzi z Dolnego Śląska, a od blisko 20 lat mieszka w Przasnyszu. Jest pasjonatem historii, a szczególnie okresu średniowiecza. W zeszły roku wyszedł z inicjatywą, aby w 100-lecie powstania policji, który jubileusz obchodzony jest w tym roku – przypomnieć postaci i ważne wydarzenia z Przasnysza. Dotychczas nie powstała żadna publikacja na ten temat. Dlatego oprócz prezentowanej wystawy w murach muzeum, która w przyszłym roku zostanie przeniesiona na stałe do siedziby komendy – wydano pamiątkową książkę ze zbiorem fotografii.  Regionalne spojrzenie na tę formację było możliwe dzięki m.in. pracy lokalnej archiwistki społecznej Marii Weroniki Kmoch, która ,,odkopała” wiele cennych informacji. 

Więcej w kolejnym numerze TP
Fotogaleria w zakładce Fotoreportaże

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz