Tygodnik Przasnyski

Wtorek, 07 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Jechał slalomem, inny kierowca go zatrzymał

07.10.2019 09:00:00

Wzorową postawą obywatelską wykazał się mieszkaniec Ciechanowa, który zatrzymał pijanego motorowerzystę. Ciechanowianin jadąc ulicą Baranowską zauważył, że jadący przed nim motorowerzysta najprawdopodobniej porusza się tym pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości.

Jego uwagę przykuł fakt nieutrzymywania prostolinijnego toru jazdy. Po dojechaniu do skrzyżowania i zatrzymaniu pojazdów, wysiadł i podszedł do mężczyzny. Po chwili rozmowy upewnił się, że jest on nietrzeźwy, wyczuł silną woń alkoholu. Motorowerzysta miał też problemy z wysławianiem się. Natychmiast wyjął kluczyki ze stacyjki i nakazał mu, aby opuścił skrzyżowanie pchając motorower, co mężczyzna uczynił. Wezwał na miejsce patrol policji, lecz osoba nietrzeźwa oddaliła się w nieustalonym kierunku, pozostawiając motorower. Podjęte przez policjantów czynności pozwoliły ustalić właściciela pojazdu, którym okazał się 57-letni mieszkaniec gminy Przasnysz. Po dotarciu do jego miejsca zamieszkania ustalono, że faktycznie to on kierował motorowerem, a badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za swoje postępowanie odpowie przed przasnyskim sądem.

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz