Tygodnik Przasnyski

Poniedziałek, 23 września 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!

Tężnia solankowa w Przasnyszu. Pomysł ciekawy, ale dyskusyjny

07.06.2019 13:00:00

W punkcie majowych obrad Rady Miejskiej w Przasnyszu pojawiła się uchwała o przesunięciu środków w budżecie. Punktem zapalnym okazała się budowa tężni solankowej w mieście, na którą przeznaczono już 120 tys. zł, ale po rozeznaniu cen na rynku okazało się, że brakuje jeszcze, co najmniej 80 tys. zł. Radni stanęli przed wyborem dołożenia środków na ten cel. Rządząca koalicja PPP i PiS miała jednak wątpliwości.
Nie tylko dla seniorów
W ocenie burmistrza pod kątem turystycznym i wzbogacenia oferty dla przasnyskich seniorów tężnia powinna powstać i to jak najszybciej, aby można było z niej korzystać jeszcze w tym roku. Namawiał, aby rada pozytywnie zaopiniowała zmianę w budżecie i przesunęła środki na ten cel. Głos w tej sprawie zabrał radny Arkadiusz Chmielik mówiąc, że po osobistych konsultacjach z mieszkańcami, w jego ocenie nie ma jednomyślności, co do tej inwestycji. Może warto nie decydować o tym teraz i nie zamykać się na inne pomysły oraz przedyskutować to szerzej. Jednym z takich pomysłów jest budowa nie tężni, tylko groty solnej. Zdaniem burmistrza budowa groty byłaby znacznie droższa. Apelował by radni poparli jednak uchwałę w obecnym kształcie. Z kolei radny Piotr Kołakowski uważa, że inicjatywa jest oczekiwana przez mieszkańców. Mówił, że w okolicy tego typu oferty nie ma, stąd będzie  to atrakcja też dla gości z zewnątrz. – Warto, aby projekt tężni i sama jej budowa dawała możliwość dobudowy konkretnych elementów w przyszłości – mówił. Radny Sławomir Czaplicki stwierdził, że jest za potrzebami seniorów, nie przeciwko nim. Radny Bogdan Ćwiek stwierdził, że usytuowanie tężni w parku nie jest trafionym pomysłem. – Może trzeba by było pomyśleć o parku przy jednostce, gdzie jest więcej miejsca i te segmenty tężni w przyszłości dobudowywać – stwierdził. W podobnym tonie wypowiedział się Jarosław Włodarczyk, którego zdaniem decyzje o budowie trzeba jeszcze przemyśleć. Burmistrz Chrostowski mówił, że koszt inwestycji nie będzie mniejszy, stąd środki i tak trzeba przesunąć, aby je w ogóle zabezpieczyć na realizację. 
Będzie spotkanie z mieszkańcami
Z tężni mogliby korzystać wszyscy turyści oraz mieszkańcy. Nie będą mogły tam wejść jedynie osoby, którym zdrowie na to nie pozwala. Obiekt miałby zostać zlokalizowany w miejskim parku. Z pomysłem budowy tężni solankowych wyszli pracownicy wydziału inwestycji w Urzędzie Miejskim w Przasnyszu. Spotkanie konsultacyjne w tej sprawie z udziałem burmistrza i mieszkańców odbędzie w poniedziałek (10 czerwca) w muzeum.

Więcej o dyskusji radnych na sesji w kolejnym numerze TP 

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS

  • Dożynki powiatowo-gminne w Świętym Miejscu (cz.2)

    K.Kozłowska zobacz galerie...

  • Dożynki powiatowo-gminne w Świętym Miejscu (cz.1)

    K.Kozłowska zobacz galerie...

  • Wystawa ,,A więc wojna" w Muzeum Historycznym w Przasnyszu

    K.Kozłowska zobacz galerie...