Tygodnik Przasnyski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Archiwum
fot. Archiwum

Obejrzyj film praci Sekielskich

13.05.2019 15:37:03

Od minionej soboty film „Tylko nie mów nikomu” obejrzało prawie 7.8 mln. widzów. To rekord. Posypały się też oświadczenia hierarchów kościelnych, od poniedziałku napływają informacje o księżach opisanych w filmie. Dwóch nie nosi już sutanny. Trzeci - były kustosz sanktuarium w Licheniu - został odsunięty od pracy duszpasterskiej.

"Zła nie da się naprawić. Cóż z tego, że po Norymberdze powywieszano zbrodniarzy. Tatuaże numerów na przedramionach ofiar pozostały" - pisze ksiądz Jacek Pędziwiatr, rzecznik kurii diecezji bielsko-żywieckiej, po obejrzeniu filmu. - "Żenująco brzmi słowo 'przepraszam', podobnie jak każde inne tłumaczenie. Całowanie rąk budzi traumatyczne wspomnienia. Pieniądze są kolejną niemoralną propozycją. Obawiam się, że czeka nas wędrówka przez pustynię. Musi wymrzeć to pokolenie. Innego wyjścia nie ma. Nie jestem samotną wyspą, ale częścią tego lądu. Nie pytam, komu bije dzwon. Słucham go z trwogą",

W diecezji płockiej zgłoszono oficjalnie jeden przypadek pedofilii wśród księży. Zaraz zajęła się nim prokuratura. Opisywaliśmy sprawę na łamach „TP”. Ksiądz został skazany przez sąd.

Kuria płocka nie wydała własnego oświadczenia po premierze „Nie mów nikomu”. Przedstawia jedynie „Stanowisko Przewodniczącego Episkopatu po obejrzeniu filmu red. Tomasza Sekielskiego”.

Film braci Sekielskich można oglądać na youtube pod adresem:

autor: zmarek

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz