Tygodnik Przasnyski

Wtorek, 26 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Witraże i malarstwo znanych Koziołów w przasnyskim muzeum

13.05.2019 08:00:00

Artystyczne dokonania przedstawicieli dwóch pokoleń Koziołów - ojca i syna - można obejrzeć do końca czerwca w Muzeum Historycznym w Przasnyszu. Placówka od kilku lat zabiegała o pokazanie prac autorów u siebie. Obiekty pochodzą ze zbiorów prywatnych witrażystów i malarzy, ale też z kolekcji Muzeum Zamkowego w Malborku.

Wystawę łączy pokrewieństwo, bo nazwisko autorów, ale też pasja i rodzaj uprawianej sztuki. Obaj znakomicji toruńscy autorzy, absolwenci Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika, 90-letni pan Władysław i jego syn Wojciech przyjechali na otwarcie wystawy do Przasnysza. Władysław Kozioł jest autorem kilkudziesięciu oszkleń w światyniach, nie tylko w kraju, ale też poza granicami m.in. w Berlinie czy Rydze. Zrealizowł też wiele witraży dla budynków użyteczności publicznej. 

Niektóre prace autorów mozna obejrzeć w naszej fotogaleriiWięcej w kolejnym numerze TP

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz