Tygodnik Przasnyski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

W Przasnyszu o mukowiscydozie i translantacji

10.05.2019 08:00:00

Happening medyczno-kulturalny ,,Życie to najcenniejszy dar” odbędzie się w sobotę (18 maja) w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Orlika. Już po raz drugi w ramach wydarzenia będą bezpłatne badania, konferencje o transplantologii, też dziecięcej. W tym roku wiodącym tematem będzie mukowiscydoza.
Zaproszono studentkę dziennikarstwa z Rzeszowa, Marzenę Piejko, która od lat zmaga się z tą genetyczną chorobą atakującą głównie płuca i układ pokarmowy. O walce z chorobą opowie również przasnyszanin, Bartosz Grabowski. Z autorytetów medycznych zaproszono dr n. med. Joannę Jaworską z Centrum Leczenia Mukowiscydozy w Dziekanowie Leśnym. Z kolei o świadomości transplantacji będzie opowiadać mama zmarłej 1,5 rocznej Anielki- Jadwiga Hermanowicz. Dziewczynka nie doczekała przeszczepu serca. Kobieta walczy o przeszczepy dziecięce. 
Na parkingu przed szkołą stanie m.in. ambulans w którym będą wykonywane badania USG dla dzieci od 9 miesiąca do 6 lat. Przyjedzie też osteobus, w którym będzie można wykonać badanie na osteoporozę. Pełnoletni będą mogli dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku fundacji DKMS. Będzie można się za darmo przebadać w kierunku wirusa HCV, HIV, kiły. Zaplanowano też badania słuchu, darmowe przeglądy dentystyczne. Znajdzie się również stanowisko do pomiaru wagi ciała z analizą jej składu Testem Wellness. Rodzice będą mogli również skorzystać z konsultacji fizjoterapeutów. 

Organizatorzy zaplanowali również degustację ciast w ramach konkursu ,,Ciasto mojej mamy”, animacje dla dzieci, pokaz walk, występy zespołów tanecznych i wokalistów oraz zajęcia z fitness. W ramach wydarzenia będzie można oddać włosy na peruki dla chorych. Impreza rozpocznie się o 13.00. Organizatorem wydarzenia jest społeczny komitet ,,Więcej wiem”.  

Więcej w kolejnym numerze TP

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz