Tygodnik Przasnyski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Matury w Przasnyszu

09.05.2019 08:00:00

Ponad pół tysiąca uczniów z powiatu przasnyskiego z siedmiu liceów i dwóch techników zmaga się w tym roku z maturalnymi egzaminami. Z tej liczby dla 60 osób, to już kolejne podejście.
Uczniowie przasnyskiego KEN-a z którymi rozmawialiśmy pomiędzy egzaminami z języka ojczystego, a matematyką przyznawali zgodnie, że polski łatwy nie był. Najwięcej trudności sprawiło im czytanie tekstu ze zrozumieniem, bo był zwyczajnie niezrozumiały. Natomiast temat rozprawki oceniali, jako łatwy i nie mieli z nim większego problemu.  – Spodziewałam się, że będzie łatwiej. Tekstowe zadania według mnie były ciężkie, ale temat o wolności mnie nie zaskoczył. Z kolei matematyka jest pewnym wyzwaniem, ale, jak przerabiałam arkusze z poprzednich lat w domu, to szło mi nawet, nawet. Obawiam się jedynie zadań z prawdopodobieństwa – mówi Julia, która uczyła się na profilu matematyczno-geograficznym. W podobym tonie parę minut przed wejściem na salę egzaminacyjną wypowiedziały się tegoroczne maturzystki uczące się na profilu biologiczno-chemicznym.  - Temat rozprawki był całkiem przyjemny. Można było dużo nawymyślać – śmiały się Agnieszka i Klaudia, dodając, że gorzej trochę może być z matematyką, ale liczą na dobre wyniki.  

Więcej w kolejnym numerze TP 

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS

  • Mazowieckie zapusty w Czernicach Borowych

    fot. RN zobacz galerie...

  • Pastorałki ożyły w Przasnyszu

    Przasnyskie kolędowanie 2020 –  śpiewajmy kolędy, ocalmy pastorałki zobacz galerie...

  • Moto-mikołaje w Przasnyszu

    M. Jabłońska zobacz galerie...