Tygodnik Przasnyski

Piątek, 05 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Pogromcy nieruchu w przasnyskiej ,,Dwójce”

07.05.2019 16:00:00

W Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu ruszył sportowy projekt zachęcający uczniów do aktywności. Otyłość, skrzywienia kręgosłupa, a przede wszystkim odciągnięcie dzieci od tabletów i komputerów – to wyzwania każdej współczesnej szkoły. Dyrekcja i nauczyciele postanowili, że uczniowie zamiast krzesełek będą siedzieć na dużych gumowych piłkach, na przerwie będą skakać w gumę, grać w klasy, gimnastykować się. Przewidziano też zajęcia sportowe dla rodziców. Aktywne dzieci radzą sobie po prostu lepiej w szkole, w domu i w życiu.

 Przez trzy dni (6-8 maja) dzieci z ,,Dwójki” wzięły udział w sportowych zabawach, które oprócz tego, że dały im wiele radości, uczyły wzpółzawodnictwa, kibicowania, to przede wszystkim sprawdziły ich przygotowania fizyczne. Innowacyjne, interaktywne testy sprawnościowe przy wykorzystaniu technik multimedialnych zorganizowała jedna z fundacji sportowych. W edukacyjnym projekcie najważniejsze jest to, aby zniwelować bezruch. Koordynatorka projektu, animatorka fundacji Kamila Prządka mówi, że chodzi o to, aby dzieciom się chciało, aby pokazać im, że sport jest fajny i warto spędzać czas aktywnie. – Aktywność jest  potrzebna, bo dzieci potrzebują jej do prawidłowego rozwoju. Mózg się rozwija lepiej, dzieci są bardziej skoncentrowane. Oprócz tego są zdrowsze, a zdrowe dziecko, to szczęśliwe dziecko – mówi. 

Uczniowie mogli sprawdzić się w kilku specjalnie przygotowanych stacjach multimedialnych. Każda z nich wyglądała, jak potwór, którego trzeba pokonać. - Sprawdzamy m.in. próbę równowagi, szybkość, skok w dal z miejsca, robimy brzuszki, mamy próbę siły ścisku ręki, zwis na drążku i sprawdzamy szybkośc rąk oraz gibkość – dodaje pani Kamila. 
Organizatorzy spisali obecne wyniki, przyjadą do szkoły w przyszłym roku, aby sprawdzić czy nastąpiła poprawa.  Przez kolejnych kilka miesięcy szkoła musi uczniom zorganizować inne aktywności fizyczne. – Chcemy  na sportowo spędzić dodatkowe minuty w szkole. W naszym programie zawarliśmy kilka haseł, m.in. ,,Lepiej zrobić trzy przysiady, niż zjeść baton z czekolady”. Wszystkie zadania są niskobudżetowe, a główny cel, to wspomaganie aktywności fizycznej – mówi dyrektor szkoły Hanna Tomaszewska. Uczniowie będą więc na przerwach grać w gumę, klasy i chłopa na dworze. Raz w tygodniu nauczyciel pokaże uczniom zdjęcie, a ich zadaniem będzie odnalezienie tego miejsca bądź budynku na terenie miasta. W ramach poznawania okolicy do aktywności ruchowej zaproszeni zostaną również rodzice.
Fotorelacja ze sportowych zajęć w zakładce Fotoreportaże

Więcej w kolejnym numerze TP

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS

  • Mazowieckie zapusty w Czernicach Borowych

    fot. RN zobacz galerie...

  • Pastorałki ożyły w Przasnyszu

    Przasnyskie kolędowanie 2020 –  śpiewajmy kolędy, ocalmy pastorałki zobacz galerie...

  • Moto-mikołaje w Przasnyszu

    M. Jabłońska zobacz galerie...