Tygodnik Przasnyski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Czernice Borowe

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

36 zł za odbiór śmieci w Czernicach Borowych

28.02.2019 11:00:00

To najwyższa dotychczas uchwalona stawka w powiecie przasnyskim, którą będą musiały uiszczać osoby nie segregujące odpadów. Wcześniej płaciły 14 zł. Podwyżki dotknęły także tych segregujących. Do niedawna płaciły one 7 zł, teraz 16 zł.
Dodajmy, że podobne stawki za odbiór śmieci uchwalono w Makowie Maz. oraz w gm. Sońsk w powiecie ciechanowskim. Tam za odbiór śmieci niesegregowanych płaci się najwięcej w regionie. 

Wcześniej w gminie Czernice Borowe stawka 7 zł była jedna z najniższych w powiecie. Jeśli chodzi o stawkę 14 zł, była jedną z najwyższych. Drożej było tylko w samym Przasnyszu i Chorzelach. 

Dlaczego tak drogo?
Wójt Czernic Borowych Wojciech Brzeziński tłumaczy, że od zeszłego roku gmina już zaobserwowała, że ceny odbiory odpadów gwałtownie rosną. Sytuacja jest związana z kwestią ich zagospodarowania. – Są coraz większe problemy z ich utylizacją, wskaźnikami recyklingu i w ogóle pozbyciem się ich. Efekt jest taki, że firmy, które się tym zajmują podnoszą ceny – mówił podczas sesji. Wójt dodał, że samorządowcy z regionu wystosowali już apel do centralnych organów w sprawie podjęcia działań dotychczących gospodarki odpadami. 

Jeszcze podczas komisji radni żywo na ten temat dyskutowali, podkreślając, że podwyżka jest zbyt drastyczna. Początkowo z wyliczeń urzędników wynikało, że stawka za odbiór odpadów segregowanych miała wynosić 18 zł. Po długich dyskusjach, zdecydowano się obniżyć ją o 2 zł, ale jak podkreślano podczas sesji przy tej stawce będą braki w budżecie. Zabrakło 30 tys zł, które teraz trzeba wypracować. Więcej w papierowym numerze TP

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz