Tygodnik Przasnyski

Niedziela, 07 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Burmistrz zaprzysiężony, ale łatwo mieć nie będzie

20.11.2018 15:00:00

We wtorek (20 listopada) odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Przasnyszu, podczas której radni złożyli ślubowanie, a nowy burmistrz został zaprzysiężony. Ustalono też wynagrodzenie dla burmistrza.

W pierwszych obradach wzięło udział 14 radnych. Z uwagi na wygaśnięcie mandatu Łukasza Chrostowskiego, w przyszłym roku odbęda się wybory uzupełniające w okręgu nr 8. W nowej radzie zasiada trzech przedstawicieli PSL (Paweł Łada, Edyta Olak i Sławomir Czaplicki ), czterech z PiS (Robert Oleksik, Maciej Smoliński, Wojciech Długokęcki i Bogdan Ćwiek), trzech z PPP (Małgorzata Żbikowska, Arkadiusz Chmielik i Piotr Jeronim), trzech z Bezpartyjnych Mieszkańców z Przasnysza (Piotr Kołakowski, Jarosław Włodarczyk oraz Jan Ćwiek) oraz jedna osoba z Mieszkańców z Regionu (Małgorzata Bandurska).

Uroczystą sesję otworzył najstarszy radny-senior Bogdan Ćwiek. Na początku radni odebrali zaświadczenia, aby móc już oficjalnie sprawować swoje funkcje, następnie złożyli ślubowanie. Przysięgę złożył także nowy burmistrz Łukasz Chrostowski. 
Po przyjęciu porządku obrad wybrano przewodniczącego oraz dwóch wiceprzewodniczacych rady. Klub PSL, Bezpartyjni oraz Mieszkańcy z regionu zaproponowali kandydaturę Małgorzaty Bandurskiej, która, jako druga, tuż po Chrostowskim otrzymała największą liczbę głosów w październikowych wyborach do rady (249 głosów). Natomiast PiS zgłosił osobę Wojciecha Długokęckiego. Po tajnym głosowaniu 8 radnych zagłosowało za Długokęckim, natomiast 6 osób opowiedziało się za Bandurską. Nie było dużą niespodzianką, że przy wyborze wiceprzewodniczacych, ostatecznie za stołem prezydialnym zasiedli przedstawiciele PPP – Piotr Jeronim oraz Arkadiusz Chmielik. W sumie zgłoszono czterech kandydatów. Sławomir Czaplicki z PSL otrzymał 6 głosów, tyle samo Jan Ćwiek z Bezpartyjnych, natomiast wybrani wiceprzewodniczący po 8.

Fotorelację z dzisiejszej sesji można zobaczyć w naszej zakładce Fotoreportaże
Więcej w kolejnym numerze Tygodnika Przasnyskiego
 

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz