Tygodnik Przasnyski

Piątek, 05 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Chciał przekupić policjantów

27.09.2018 10:00:00

30-latek z powiatu przasnyskiego chciał policjantom dać 200 zł w zamian za to, aby funkcjonariusze nie odholowali jego samochodu. Nie posiadał prawa jazdy, bo jak się okazało miał sądownie orzeczony zakaz kierowania.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek (24 września). Policjanci w trakcie parolu, w miejscowości Głodowo (pow. pułtuski) zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Nie okazał funkcjonariuszom prawa jazdy, bo, jak oświadczył przez roztargnienie nie ma go przy sobie. Nerwowe zachowanie 30- latka wzbudziło podejrzenia policjantów i jak się okazało były one jak najbardziej słuszne. Sprawdzenie w systemie potwierdziło, że mężczyzna ma aktualny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Po tym jak funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że pojazd, którym kierował będzie odholowany, ten w zamian za odstąpienie od czynności zaproponował mundurowym 200 zł.

Funkcjonariusze drogówki poinformowali 30-letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego, że takie zachowanie jest przestępstwem. Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd zabezpieczony na policyjnym parkingu. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku 30- latek został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozić mu może do 10 lat pozbawienia wolności. 

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz