Tygodnik Przasnyski

Piątek, 05 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. EJ
fot. EJ

Chorzele: Zmiany dla inwestorów

02.10.2017 09:16:00

W Chorzelach ma powstać fabryka produkująca płyty na bazie fornitu drzewnego. Przy produkcji tzw. sklejek ma znaleźć pracę około 100 osób, a wartość inwestycji ma wynieść ponad 100 milionów euro. Wszystko jest jednak w fazie projektowania, a sama inwestycja zależy od korzystnego dla inwestora studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Chorzele.

 Radni na ostatniej sesji, która odbyła się 28 września, wprowadzili zmiany do tego dokumentu. Te przyjęte w projekcie uchwały okazały się być niekorzystne dla inwestorów. 

- W związku z niejednoznacznością prawa chcielibyśmy państwa poinformować i uprzedzić, że w przypadku uchwalenia studium z wprowadzaną zmianą w zakresie wymogów stawianych nowym zakładom przemysłowym w postaci zakazu lokalizacji spalarni odpadów, a także zaleceniem stosowania kotłów gazowych, szanse na realizację projektu w postaci budowy zakładu oceniamy jako zagrożone - poinformował w piśmie do rady Tomasz Jańczak, prezes firmy Kronospan. 
Obecny na sesji przedstawiciel mającej powstać w Chorzelach firmy dodał także, że w takim przypadku rozważana będzie kwestia, czy nieruchomość zakupiona na potrzeby inwestycyjne związane z branżą drewnopochodną nie jest obarczona wadą prawną, bowiem w ogłoszeniu o przetargu oraz w regulaminie, a także wśród zapewnień w akcie notarialnym złożone zostało oświadczenie o pełnych możliwościach wykorzystania nieruchomości w celu inwestycyjnych. Wyjaśnił także, że uczestniczący podczas wizyty studyjnej w firmie Kronospan radni i pracownicy urzędu zostali poinformowani o tym, że mająca powstać w Chorzelach firma do produkcji wykorzystuje ciepło z wykorzystaniem opadów poprodukcyjnych. W 90% jest to kora. 
Cały artykuł w „Tygodniku Przasnyskim” z 3 października 2017r. 

autor: EJ

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Basia70, 2017-10-03 15:50:47
    To chcemy tej inwestycji czy nie?
    Radni zachowują się, jak panienka na wydaniu: i chciałabym, i boję się. Już jeden inwestor stąd uciekł, czyżby chcieli się pozbyć drugiego? A co z obiecanymi miejscami pracy? Co z wizjami rozwoju itd.?