Tygodnik Przasnyski

Sobota, 30 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. EJ
fot. EJ

Gmina Krasne ma herb

19.06.2017 11:00:00

Po ponaddwuletnich staraniach o nadanie gminie Krasne insygniów herbowych Rada Gminy Krasne 18 czerwca podczas uroczystej sesji podjęła uchwałę o przyjęciu herbu, flagi, baneru, sztandaru, pieczęci i łańcuchów. Nadanie herbu i insygniów władzy samorządowej to doniosłe wydarzenie, długo wyczekiwane przez lokalną społeczność.

 - Herb to najbardziej zaszczytny symbol samorządu terytorialnego używany na flagach i pieczęciach. Jest znakiem rozpoznawczym danej społeczności lokalnej. Buduje jej tożsamość. Służy wewnętrznej integracji, jest istotnym spoiwem łączącym tradycję z teraźniejszością. Stanowi on dobrą perspektywę do zgłębiana historii najbliższych nam miejsc i pozwala na głębsze utożsamienie się z tym miejscem, w którym żyjemy - mówił Michał Szczepański, wójt gminy Krasne.

Nie da się ukryć, że ród Krasińskich odcisnął ogromne piętno na losy gminy Krasne, dlatego przyjęte właśnie insygnia herbowe bezpośrednio nawiązują do tej rodziny.
Cały artykuł w „Tygodniku Przasnyskim” z 20 czerwca 2017r.

autor: EJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS

  • Mazowieckie zapusty w Czernicach Borowych

    fot. RN zobacz galerie...

  • Pastorałki ożyły w Przasnyszu

    Przasnyskie kolędowanie 2020 –  śpiewajmy kolędy, ocalmy pastorałki zobacz galerie...

  • Moto-mikołaje w Przasnyszu

    M. Jabłońska zobacz galerie...