Tygodnik Przasnyski

Środa, 03 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Archiwum Prywatne
fot. Archiwum Prywatne

Nie słabnie moda na disco polo

05.03.2017 07:27:00

Ich koncerty przyciągają liczną publiczność. Muzyka, którą grają porywa do zabawy nawet zatwardziałych przeciwników tańca. Proponują proste, rytmiczne piosenki, które szybko wpadają w ucho. O kim mowa? O gwiazdach disco polo, które mieszkają na terenie powiatu przasnyskiego. Zespół „Kristars” z Jednorożca ma na koncie disco-polowe hity przy których bawi się cała Polska.

 To, że mieszkańcy powiatu przasnyskiego kochają muzykę disco polo nie ulega wątpliwości. Zawsze na koncertach gwiazd disco pojawia się tłum osób. Doskonałym przykładem jest koncert Zenka Martyniuka z zespołu Akcent, który odbył się w ubiegłym roku w Jednorożcu, wydarzenie przyciągnęło kilka tysięcy osób, a atmosfera koncertu była niepowtarzalna. Publiczność tańczyła i śpiewała razem z Martyniukiem, tak jakby znała jego wszystkie piosenki. Samorządy organizujące święta miast i gmin, coraz śmielej włączają do programu imprez gwiazdy disco polo. W ubiegłym roku na Dniach Przasnysza obok Agnieszki Chylińskiej wystąpił gwiazdor disco „Sławomir”,  tym śladem poszły również Chorzele, które na tegoroczne święto miasta i gminy również zaprosiły zespoły disco: „Piękni i Młodzi” oraz „Jorrgus”.

 

Pasa i zamiłowanie do muzyki

Fani muzyki disco wiedzą jednak, że na swoim własnym podwórku mają małe sławy. Przykładem jest zespół „Kristars” z Jednorożca, który w ubiegłym roku poprzedził swoim występem koncert zespołu Akcent. Zespół zaprezentował covery, ale i własne, autorskie utwory- efekt był powalający, bo z pozoru mało znany zespół rozgrzał publiczność do czerwoności. 

Cały artykuł w Tygodniku Przasnyskim z 7 marca 2017r. 

autor: EJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz