Tygodnik Przasnyski

Niedziela, 28 lutego 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Remont MDK-u pochłonie ok. 14 mln zł

22.02.2021 13:24:29

W czasie ostatniej sesji radni zabezpieczyli środki na remont MDK-u. Pracownicy opowiedzieli jak budynek będzie wyglądał po przeprowadzeniu prac.
- Najdroższą częścią projektu jest wielofunkcyjna sala widowiskowa, która będzie pełniła również rolę kina. Tam są nowe zastosowania akustyczne, choć sala ma zachować tradycyjny charakter, nie zmieni wyglądu zabytkowy sufit – mówiła dyrektor MDK.
- Układ wpasowuje się w ten z lat 30. Będzie jedno główne wejście do budynku, hol z szatnia i windą.  W budynku znajdą się też pełnowymiarowe duże ubikacje dla osób sprawnych i niepełnosprawnych. Pozostanie dział muzyczny z możliwością rozwijania się. Po drugiej stronie budynku, w miejscu dawnej biblioteki będzie znajdował się dział edukacji plastycznej, teatralnej i ogólnej. To ma być dom kultury otwarty na rozwój. Są magazyny, sala prób pod skosem widowni i malutka kawiarnia, która może służyć ludziom przed wejściem na seans czy spektakl. Bryła jest troszeczkę zmieniona, ze względu na potrzebę dobudowania klatki schodowej, ale wymyślone to zostało świetnie. Zmiany wpasowują się w zabytkowy budynek. Była masa szczegółów, które trzeba było uzgodnić z konserwatorem, nawet kolor podłogi - opowiadał Tomasz Jakubowski, z pracowni Mamut. 

autor: rj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz