Tygodnik Przasnyski

Niedziela, 28 lutego 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Gminy powiatu przasnyskiego przystępują do programu „Czyste Powietrze”

21.02.2021 12:17:34

17 lutego w sali konferencyjnej Centrum Aktywizacji podpisano umowy na uruchomienie dwóch punktów konsultacyjnych w programie „Czyste powietrze”. Punkty zlokalizowane zostaną na terenie gminy Przasnysz i gminy Krzynowłoga Mała.

 W spotkaniu oprócz przedstawicieli starostwa powiatowego i zainteresowanych gmin wziął udział również Bartłomiej Orzeł, pełnomocnik rządu ds. programu Czyste Powietrze.  - Rząd na program wsparcia dla mieszkańców przeznaczył 100 mln złotych w całej Polsce, z czego 10,5 mln ma trafić do gmin województwa mazowieckiego, zaś 210 tys. do powiatu przasnyskiego, po to żeby jeszcze efektywniej ten program mógł funkcjonować – mówił Bartłomiej Orzeł. 

Minister podkreślił, że gminy, które do końca lutego zdecydują się przystąpić do programu i utworzyć punkt konsultacyjny otrzymają na jego utworzenie 30 tysięcy złotych, bonusy za złożone wnioski oraz dodatkową nagrodę za najwięcej złożonych wniosków w danym roku - 1 mln zł dla najbardziej zaangażowanej gminy. 
Bartłomiej Orzeł zapowiedział, że program cały czas się rozwija. -Planujemy uruchomienie tanich pożyczek i kredytów, dla osób które będą chciały sfinansować termomodernizację domu. Chcemy też uruchomić moduł dla osób najuboższych, gdzie poziom dofinansowania byłby dużo wyższy. 
W punktach informacyjno-konsultacyjnych programu „Czyste Powietrze” każdy zainteresowany mieszkaniec będzie mógł otrzymać stosowną pomoc, np. przy wypełnieniu wniosku, zasięgnie tam informacji i otrzyma wsparcie techniczne. - Jest to wsparcie, o które apelowały do nas samorządy, ale też rekomendowali nam je partnerzy z Banku Światowego i Komisji Europejskiej – dodał. 

autor: rj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS

  • Lodowisko w Przasnyszu uroczyście otwarte

    Oficjalne otwarcie odbyło się w Mikołajki 6 grudnia. zobacz galerie...

  • Protest Kobiet

    Tłumy wyszły na ulice miasta zobacz galerie...

  • Strajk rolników w powiecie przasnyskim

    Rolnicy wyjechali na ulice, by pokazać sprzeciw wobec ostatnich decyzji rządzących zobacz galerie...