Tygodnik Przasnyski

Niedziela, 28 lutego 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. MBP Przasnysz
fot. MBP Przasnysz

II Dyktando Przasnyskie – trwa rejestracja

19.02.2021 17:35:34

W tym roku dyktando odbędzie się w Dzień Języka Ojczystego, w niedzielę 21 lutego, w godzinach od 16.00 do 17.00.

 II Dyktando Przasnyskie wystartuje o godzinie 16:00 (21 lutego 2021 r.) na portalu https://dyktanda.pl/.  Uczestnik będzie miał 20 minut na rozwiązanie specjalnie przygotowanego dyktanda. Tekst dyktanda, mocno osadzony w realiach przasnyskich, opracowała Iwona Robakowska i Tomasz Gajewski pracownicy Biblioteki ze wsparciem merytorycznym Justyny Dęby z naszej Społecznej Rady Bibliotecznej oraz pracowników portalu Dyktanda.pl – partnera wydarzenia. Oceniana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas - im szybciej ktoś rozwiąże, tym lepiej – wyjaśnia nasza rozmówczyni. 

- Udział w tegorocznym dyktandzie będzie dużo łatwiejszy. Wystarczy zarejestrować się na portalu Dykanda.pl w kategorii „Dla mieszkańców”. Uczestnicy mogą rozwiązać je w zaciszu swojego domu, nie muszą nigdzie wychodzić. Ze względu na formułę online, nie trzeba będzie też pisać całego tekstu, wystarczy uzupełnić wyrazy odpowiednią literą. Dlatego dobrze jest wcześniej poznać sposób rozwiązywania dyktand online, rozwiązując kilka spośród tysięcy dyktand udostępnionych w portalu Dyktanda.pl – wyjaśnia dyrektor MBP i zachęca wszystkich do wzięcia udziału w zabawie.
- Wyniki, poza zwycięskimi, nie będą upublicznione, będą znane tylko osobie, która dyktando napisze. Nie ma więc obaw, że sobie nie poradzimy – zapewnia pani dyrektor. 
Zwycięzcy zostaną wyłonieni w dwóch kategoriach: w kategorii „MIESZKAŃCY”, do której zapraszamy dorosłych (pow. 18 r.ż.) mieszkańców Przasnysza i powiatu przasnyskiego. W tej kategorii nie mogą brać udziału W tej kategorii nie mogą uczestniczyć studenci i absolwenci studiów magisterskich i licencjackich filologii polskiej, pracownicy naukowi zajmujący się merytorycznie tego typu tematyką a także uczestnicy olimpiad języka polskiego oraz w kategorii „WSZYSCY” - otwartej dla sympatyków ortografii - niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, wykształcenia. 
W I kategorii wyłonimy Przasnyskich Mistrzów Ortografii, dla których przewidziane są statuetki i bony podarunkowe do realizacji w przasnyskiej księgarni o wartości  300 zł – I miejsce, 200 zł – II miejsce, 100 zł- III miejsce. Dla trzech zwycięzców II kategorii nagrodą będzie 30-dniowy dostęp do platformy e-booków.
Udział w dyktandzie jest bezpłatny.  
Link do rejestracji:
https://dyktanda.pl/dyktanda/ii-dyktando-przasnyskie-dla-mieszkancow
Podczas rejestracji należy podać: nazwę użytkownika, adres e-mail, hasło (przynajmniej 8 znaków), przedział wiekowy i miasto (mieszkańcy powiatu przasnyskiego wpisują nazwę miejscowości PRZASNYSZ).

autor: rj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz