Tygodnik Przasnyski

Niedziela, 28 lutego 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Krzynowłoga Mała

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. SP Krzynowłoga Mała
fot. SP Krzynowłoga Mała

W Krzynowłodze Małej szkolą się młodzi programiści

17.02.2021 16:34:18

Szkoła Podstawowa w Krzynowłodze Małej postawiła na rozwijanie kompetencji cyfrowych swoich najmłodszych uczniów. Placówka przystąpiła do realizacji projektu „Misja: programowanie – podregion ostrołęcki”.
- Realizacja projektu rozpoczęła się w roku szkolnym 2019/2020 od cyklu szkoleń online i stacjonarnych kadry nauczycielskiej. Głównym ich celem  było przygotowanie pedagogów uczących w klasach I-III do samodzielnego prowadzenia zajęć z programowania.  Podczas warsztatów nauczyciele poznali zabawy wprowadzające najmłodszych w świat kodowania, między innymi w języku Scratch i nauczyli się programowania robotów edukacyjnych. Dla nauczycieli, którzy przystąpili do projektu zapewniono wsparcie w przygotowaniu i prowadzeniu zajęć z uczniami – wyposażono w podręczniki do nauki programowania, scenariusze lekcji oraz indywidualne wsparcie trenerskie zarówno stacjonarne jak i zdalne – informuje Szkoła Podstawowa w Krzynowłodze Małej.
Uczniowie swoją przygodę z programowaniem rozpoczęli w październiku. Zajęcia  są skorelowane z podstawą programową nauczania wczesnoszkolnego. Dzieci przy pomocy  zestawów do nauki programowania, w skład których wchodzą roboty  Photon, tablety do sterowania robotami, maty edukacyjne, gry planszowe Scottie Go oraz książki do nauki programowania uczą się kodować i rozkodowywać informacje. W trakcie zajęć kodują również w świecie fizycznym tj. bez użycia komputera (kodowanie na dywanie) oraz w środowisku Code.org, Scratch.
- Nasi uczniowie świetnie sobie radzą ze zdobywaniem nowych kompetencji, ponadto mają mnóstwo dobrej zabawy – zapewniają nauczyciele.

autor: oprac. rj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS

  • Lodowisko w Przasnyszu uroczyście otwarte

    Oficjalne otwarcie odbyło się w Mikołajki 6 grudnia. zobacz galerie...

  • Protest Kobiet

    Tłumy wyszły na ulice miasta zobacz galerie...

  • Strajk rolników w powiecie przasnyskim

    Rolnicy wyjechali na ulice, by pokazać sprzeciw wobec ostatnich decyzji rządzących zobacz galerie...