Tygodnik Przasnyski

Niedziela, 28 lutego 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Kpr. Daniel Machnowski wyróżniony

12.02.2021 21:54:42

We wtorek, 9 lutego, szef MON, Mariusz Błaszczak wyróżnił 26 żołnierzy Wojska Polskiego za czyny, które przyczyniły się do ratowania życia i zdrowia w sytuacji zagrożenia. Wśród wyróżnionych znalazł się żołnierz przasnyskiej jednostki wojskowej, kpr. Daniel Machnowski.

 Kpr. Daniel Machnowski został wyróżniony za udzielnie pomocy topiącym się w makowskim zalewie osobom. Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w lipcu ubiegłego roku. Wówczas dwie rodziny z dziećmi wybrały się, by popływać na kajakach na makowskim zalewie. Na dwóch kajakach pływało w sumie sześć osób. Dorośli byli nietrzeźwi. Ich kajaki przewróciły się i rodzice wraz z małymi dziećmi wpadły do wody. Kpr. Daniel Machnowski akurat przejeżdżał obok zalewu. Z okna samochodu zobaczył niecodzienne poruszenie, zatrzymał auto i pobiegł na ratunek. Z pomocą dwóch innych mężczyzn wyciągnął na brzeg dzieci i pomógł dorosłym. 

autor: rj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz