Tygodnik Przasnyski

Niedziela, 25 października 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. materiał promocyjny
fot. materiał promocyjny

Czym jest pozycjonowanie w internecie i dlaczego jest tak istotne?

16.10.2020 14:00:00

Tak, jak kiedyś uważano, że każda firma powinna mieć swoją stronę internetową, tak dziś powszechnie uważa się, że każda firma mająca stronę internetową powinna zadbać o pozycjonowanie. Konkurencja w niemal każdej branży stale rośnie, a potencjalni klienci poświęcają coraz mniej czasu na analizowanie wyboru danych produktów bądź usług. Jeśli zatem jakaś witryna wyświetla się w Google na odległej pozycji za szeregiem innych stron o takiej samej tematyce, większość internautów nawet nie przekona się o jej istnieniu.

 Co to jest pozycjonowanie stron?

SEO, czyli Search Engine Optimization, oznacza w języku angielskim optymalizację strony pod kątem jej widoczności w wyszukiwarkach internetowych. Na taką optymalizację, potocznie określaną jako pozycjonowanie w internecie, składa się szereg różnych czynności. Część z nich możemy wdrożyć jednorazowo, jednak większość wymagać będzie regularnej aktualizacji. Wynika to z faktu, że algorytmy, na których zasadzie działają wyszukiwarki internetowe, są stale udoskonalane. Na bieżąco zmieniają się zatem kryteria decydujące na przykład o tym, dlaczego Google pozycjonuje daną witrynę wyżej od innych.  

Jak zadbać o swoje pozycjonowanie w internecie? 

Na skuteczne pozycjonowanie strony składa się wiele czynników, takich jak na przykład pozyskiwanie wartościowych linków zwrotnych. Jedno z kluczowych działań wpływających na skuteczne pozycjonowanie strony internetowej to jednak przede wszystkim zadbanie o właściwy content marketing. Innymi słowy – w obrębie witryny muszą pojawić się treści tekstowe, które algorytm wyszukiwarki internetowej będzie mógł czytać. Nie mogą jednak być to teksty całkowicie dowolne. Przede wszystkim należy nasycić je słowami kluczowymi powiązanymi z tematyką strony. Dzięki temu użytkownik danej wyszukiwarki internetowej będzie miał większe szanse na wyświetlenie strony, jeśli wpisze w nią zapytanie zawierające te same frazy kluczowe. Mogą one dotyczyć na przykład konkretnych produktów lub usług, ale często także ich lokalizacji.  

Oczywiście treści pojawiające się na stronie, które mają skutecznie zwiększyć jej pozycjonowanie w internecie, muszą być czytelne i użyteczne. Nie można ograniczać się wyłącznie do wpisania wszelkich słów kluczowych bez dbałości o resztę tekstu. Wygląda to niechlujnie i niewiarygodnie nie tylko odwiedzających stronę. Taką niedbałość wykrywają również algorytmy wyszukiwarek, mogąc z tego powodu wręcz obniżyć pozycję witryny w wynikach wyszukiwania. Dlatego najlepiej zlecić pozycjonowanie stron internetowych w Google specjalistom w tej branży. Zadbają oni zarówno o techniczne aspekty SEO, UX, jak i o wartość merytoryczną tekstów pozycjonujących.  

Pozycjonowanie stron internetowych w Google – jakie są zasady? 

Profesjonalne, a zatem także skuteczne pozycjonowanie strony, zawsze powinien poprzedzać skrupulatny audyt SEO. W trakcie jego trwania firma pozycjonerska poddaje witrynę szczegółowej analizie technicznej, optymalizując stronę pod kątem aktualnych wytycznych Google oraz innych, popularnych wyszukiwarek internetowych. Zwykle te działania wymagają fachowej wiedzy programistycznej, dlatego serwis powinien trafić do rąk doświadczonych oraz rzetelnych ekspertów. Dopiero po przejściu witryny przez ten etap można zająć się jej content marketingiem. Nad treściami dostosowanymi do cech charakterystycznych danej marki pracują profesjonalni copywriterzy. Posiadają oni nie tylko niezbędną wiedzę na temat SEO, ale również bogaty warsztat pisarski i perfekcyjną znajomość języka polskiego.

 

Artykuł przygotowany we współpracy z Artefakt.pl

autor: Artykuł promocyjny

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS

  • Strajk rolników w powiecie przasnyskim

    Rolnicy wyjechali na ulice, by pokazać sprzeciw wobec ostatnich decyzji rządzących zobacz galerie...

  • Laboratorium badawcze Politechniki Warszawskiej - wmurowano akt erekcyjny

    W sobotę, 19 września podpisano i wmurowano akt erekcyjny laboratorium Ośrodka Badań Lotniczych. zobacz galerie...

  • Sołtysiada 2020. Zwyciężyła drużyna z Bogatego

    Turniej sołectw odbył się 6 września - już po raz siódmy. Tym razem w Bogatem. zobacz galerie...