Tygodnik Przasnyski

Niedziela, 25 października 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Podzielone oddziały szpitalne, w „jedynce” nauczanie hybrydowe

12.10.2020 11:28:46

W powiecie przasnyskim w niedzielę, 11 października izolacją domową objętych było 57 osób, zaś 40 osób było hospitalizowanych. Kwarantanną było objętych 455 osób, a 14 osób nadzorem epidemiologicznym.

W sumie od początku wybuchu pandemii liczba osób, u których potwierdzono zakażenie wynosiła 173 osoby, 74 z nich uznano za ozdrowieńców, 3 osoby zmarły.

- Obecnie mamy dwa ogniska szpitalne, jedno na oddziale wewnętrznym już powoli wygasa, pracownicy sukcesywnie wracają do pracy, ale jeszcze niektórzy przebywają w izolacji i drugie ognisko to oddział rehabilitacji. Tutaj zakażonych jest 31 osób, z tym, że ta liczba nie odnosi się tylko do pracowników szpitala, czy pacjentów, ale także rodzin, domowników osób zakażonych – mówi Maria Śliwińska, dyrektor PSSE w Przasnyszu.
W sumie jeśli chodzi o pracowników szpitala na dzień 12 października zakażone były 22 osoby.

Koronawirus skomplikował pracę trzech szkół w powiecie przasnyskim. W Szkole Podstawowej nr 1 w Przasnyszu zakażenie stwierdzono u jednego z uczniów z klasy czwartej, w związku z tym na kwarantannę udali się uczniowie tej klasy, a przy okazji również mieszkający z nimi pozostali członkowie rodziny. Na kwarantannę trafiło też 13 nauczycieli. W związku z tym, dyrektor szkoły Arkadiusz Siejka podjął decyzję o nauczaniu hybrydowym, które oznacza, że część lekcji odbywa się normalnie w szkole, zaś nauczyciele przebywający na kwarantannie poprowadzą lekcje zdalne.

Więcej w TP z 13 października 2020 r.

autor: rj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS

  • Strajk rolników w powiecie przasnyskim

    Rolnicy wyjechali na ulice, by pokazać sprzeciw wobec ostatnich decyzji rządzących zobacz galerie...

  • Laboratorium badawcze Politechniki Warszawskiej - wmurowano akt erekcyjny

    W sobotę, 19 września podpisano i wmurowano akt erekcyjny laboratorium Ośrodka Badań Lotniczych. zobacz galerie...

  • Sołtysiada 2020. Zwyciężyła drużyna z Bogatego

    Turniej sołectw odbył się 6 września - już po raz siódmy. Tym razem w Bogatem. zobacz galerie...