Tygodnik Przasnyski

Sobota, 19 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

W lesie natkniemy się nie tylko na grzyby

13.09.2020 12:22:17

Sezon na grzyby w pełni. Po kilku deszczowych dniach, temperatury znów się podniosły, zaś w lesie zaroiło się od grzybiarzy. Niestety ci, w czasie swoich leśnych wędrówek napotykają nie tylko na kurki, rydze i szlachetne borowiki. Do lasów wciąż wywożonych jest mnóstwo śmieci.

Z roku na rok Nadleśnictwo Przasnysz ponosi coraz większe koszty sprzątania terenów leśnych i wywozu śmieci. Pomimo tzw. ustawy śmieciowej i śmieci w lasach nie ubywa.

- W 2017 roku kwota, jaką nadleśnictwo wydało na usunięcie nieczystości wynosiła ponad 84 tys. zł , rok później - niemal 87 tys. zł. W 2019 roku wartość ta wzrosła o niespełna 6 tys. zł i wyniosła 93 tys. zł. Bieżący rok nie będzie pod tym względem wyjątkowy. Szacuje się, że koszty poniesione na wywóz śmieci z lasów w zarządzie Nadleśnictwa Przasnysz w roku bieżącym będą na podobnym poziomie lub wyższe niż w latach poprzednich – mówi nam Nadleśniczy Nadleśnictwa Przasnysz, Stanisław Czarzasty.

- Ilość wywożonych nieczystości nie zwiększała się znacząco w przeciągu ostatnich trzech lat i kształtowała się na poziomie ok. 300 m3p. Warto zaznaczyć, że wyrzucane odpady pojawiają się ciągle w nowych miejscach. Ich objętość nie wzrasta gwałtownie, jednak pojawiają się pojedyncze przypadki tworzenia nowych „dzikich wysypisk – dodaje.

Więcej w TP nr 38 z 15 września 2020 r.

autor: rj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS

  • Sołtysiada 2020. Zwyciężyła drużyna z Bogatego

    Turniej sołectw odbył się 6 września - już po raz siódmy. Tym razem w Bogatem. zobacz galerie...

  • Dożynki powiatowo-gminne w Pawłowie Kościelnym

    Najpierw w parafii św. Macieja została odprawiona msza święta dziękczynna za tegoroczne plony. W czasie jej trwania zostały poświęcone dożynkowe wieńce. Po mszy korowód dożynkowy przeszedł na plac przy kościele, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości zobacz galerie...

  • Pogoń za Jednorożcem

    Fot. Zenon Lewandowski zobacz galerie...