Tygodnik Przasnyski

Sobota, 19 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Zespół Tańców Historycznych
fot. Zespół Tańców Historycznych

Przasnyski projekt w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

11.09.2020 23:29:34

231 projektów, o łącznej wartości ponad 92 mln zł zostało zgłoszonych do pierwszego Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wszystkie oceniono pod względem zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej.

Decyzją zarządu pozytywny wynik otrzymało 109 z nich i to właśnie one są rekomendowane przez zespół ds. BOM do dopuszczenia pod głosowanie mieszkańców. Wśród pozytywnie ocenionych projektów znalazło się 26 o charakterze ogólnowojewódzkim i 86 podregionalnych. Z powiatu przasnyskiego zostały zgłoszone dwa projekty – przeszedł jeden. 

Pozytywną weryfikację przeszedł projekt, którego nazwa brzmi: „Rozbudowanie tradycji regionalnych, wzbogacenie o aspekty historyczne z elementami tańca”. Projekt ma polegać na stworzeniu programu artystycznego o charakterze historycznym z czasów szlacheckich, który pokaże kulturę, stroje i tańce oraz przekaże wiedzę. W ramach programu dla mieszkańców zostaną zorganizowane warsztaty taneczne o charakterze historycznym, a także nauka jazdy konnej dla różnych grup wiekowych. 

autor: rj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS

  • Sołtysiada 2020. Zwyciężyła drużyna z Bogatego

    Turniej sołectw odbył się 6 września - już po raz siódmy. Tym razem w Bogatem. zobacz galerie...

  • Dożynki powiatowo-gminne w Pawłowie Kościelnym

    Najpierw w parafii św. Macieja została odprawiona msza święta dziękczynna za tegoroczne plony. W czasie jej trwania zostały poświęcone dożynkowe wieńce. Po mszy korowód dożynkowy przeszedł na plac przy kościele, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości zobacz galerie...

  • Pogoń za Jednorożcem

    Fot. Zenon Lewandowski zobacz galerie...