Tygodnik Przasnyski

Sobota, 19 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Koronawirus w jednej z przasnyskich szkół

07.09.2020 12:42:24

Covid-19 stwierdzono u jednego z uczniów.
Na kwarantannę trafili wszyscy koledzy z klasy oraz nauczyciele w niej uczący. – W tej chwili zgodnie z nowym rozporządzeniem kwarantanna trwa 10 dni. Więc jeżeli w tym czasie u osób na niej przebywających nie pojawią się objawy choroby, 14 września uczniowie wrócą do szkoły, zaś nauczyciele do pracy ( kontakt z zakażonym uczniem stwierdzono 3 września) – informuje nas dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Maria Śliwińska. 
Dyrektor szkoły Arkadiusz Siejka o zaistniałej sytuacji powiadomił rodziców wszystkich uczniów. Zapowiedział również, że klasa przebywająca na kwarantannie będzie nauczana zdalnie. Szkoła jest w stałym kontakcie z właściwymi służbami.
Wspomina także o ognisku domowym koronawirusa u zakażonej dziewczynki. – Zakażone są w domu trzy osoby. Zakażenie nastąpiło u jednego z rodziców i wynikało z kontaktu zawodowego (firma nie znajduje się w powiecie przasnyskim). 
W poniedziałek potwierdzono również przypadek zakażenia u jednego mieszkańca z gminy Chorzele. Tutaj zakażenie nastąpiło najprawdopodobniej podczas rodzinnej imprezy. 

autor: rj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS

  • Sołtysiada 2020. Zwyciężyła drużyna z Bogatego

    Turniej sołectw odbył się 6 września - już po raz siódmy. Tym razem w Bogatem. zobacz galerie...

  • Dożynki powiatowo-gminne w Pawłowie Kościelnym

    Najpierw w parafii św. Macieja została odprawiona msza święta dziękczynna za tegoroczne plony. W czasie jej trwania zostały poświęcone dożynkowe wieńce. Po mszy korowód dożynkowy przeszedł na plac przy kościele, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości zobacz galerie...

  • Pogoń za Jednorożcem

    Fot. Zenon Lewandowski zobacz galerie...