Tygodnik Przasnyski

Sobota, 08 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Są pieniądze na żłobek i na pieczę zastępczą

31.07.2020 15:17:14

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego umowy w ramach programów: Maluch +, centra opiekuńczo- mieszkalne oraz wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19.
Podpisano 30 umów, na łączną kwotę 10 mln 385 tys. 994 zł. Uroczystość odbyła się 30 lipca w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Wśród beneficjentów znalazło się także miasto Przasnysz i powiat przasnyski.
W ramach programu „Maluch+”, który wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, samorząd Przasnysza otrzymał 32 tys. 400 zł. W ramach programu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” powiat przasnyski otrzymał 261 tys. 825 zł. 
Dzień później 31 lipca wojewoda podpisał kolejne umowy. Tym razem z dotacji z rezerwy celowej na realizację zadań własnych jednostek samorządu terytorialnego powiat przasnyski otrzymał  106 tys. 400 zł. Środki przeznaczone zostaną m.in. na przyznanie gratyfikacji osobom zatrudnionym w domach pomocy społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem pracowników narażonych na negatywne skutki wystąpienia stanu epidemii wirusa SARS-CoV-2.

autor: rj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS

  • 4 mln zł na MDK w Przasnyszu i prawie 2 mln na drogę w gminie Chorzele

    W czwartek 16 lipca umowy w tej sprawie w Miejskim Domu Kultury podpisał marszałek Adam Struzik. zobacz galerie...

  • Do powiatu przasnyskiego dotarł transport ze środkami ochrony indywidualnej

    Środki o wartości ponad 630 tys. zł przekazała Fundacja Orlen zobacz galerie...

  • Przegląd Kultury Regionalnej w Jednorożcu

    Organizatorem przeglądy była Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu zobacz galerie...