Tygodnik Przasnyski

Poniedziałek, 13 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. rj
fot. rj

Szpital nadal pracuje w reżimie sanitarnym

28.06.2020 00:00:00

Przasnyski szpital powoli wraca do normalnej pracy. Poradnie przyjmują pacjentów, wykonywane są również planowe zabiegi i operacje. Wciąż jednak wszystko odbywa się w reżimie sanitarnym.

W momencie ogłoszenia pandemii koronawirusa przasnyski szpital, podobnie zresztą jak wszystkie szpitale w kraju, odwołał planowe zabiegi i operacje. Do szpitala trafiali tylko pacjenci w stanach nagłych, zagrażających ich zdrowiu i życiu.

– Jeśli porównamy okres od 1 marca do 31 maja w 2020 roku z tym samym okresem w roku ubiegłym to w statystykach widać wyraźnie, że w tym roku wykonaliśmy o 65 proc. operacji i zabiegów mniej niż w roku ubiegłym, przyjęliśmy o 40 proc. pacjentów mniej w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i o 50 procent mniej pacjentów w innych oddziałach – mówi nam dyrektor SP ZOZ w Przasnyszu, Grzegorz Magnuszewski.

Czy zatem zdarzało się, że część pacjentów pod wpływem lęku przed zarażeniem koronawirusem zbyt późno wzywała karetkę, tym samym zmniejszając swoje szanse na przeżycie i uniknięcie powikłań? – Nie zidentyfikowaliśmy takich przypadków, a liczba zgonów jest porównywalna do liczby z ubiegłego roku.

Więcej w TP z 30 czerwca 2020 r.

autor: rj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS

  • Do powiatu przasnyskiego dotarł transport ze środkami ochrony indywidualnej

    Środki o wartości ponad 630 tys. zł przekazała Fundacja Orlen zobacz galerie...

  • Przegląd Kultury Regionalnej w Jednorożcu

    Organizatorem przeglądy była Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu zobacz galerie...

  • Jubileuszowa Wystawa Fotografii Artystycznej "Stodoła"

    Wystawa odbyła się w sobotę 20 czerwca w Przasnyszu zobacz galerie...