Tygodnik Przasnyski

Niedziela, 07 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Dorośli śmiecą, oni sprzątają

23.05.2020 10:00:00

Z godną pochwały inicjatywą wyszli młodzi mieszkańcy miasta i gminy Chorzele. Sprzątają przydrożne rowy i zagajniki. Niestety ilość znajdywanych śmieci źle świadczy o tych, którzy mają kontakt z przyrodą.

18 maja na zaproszenie burmistrz Beaty Szczepankowskiej urząd odwiedzili młodzi ludzie z terenu Miasta i Gminy Chorzele, którzy nie pozostając obojętni na problem zaśmiecania środowiska, podjęli akcję sprzątania okolicznego lasu. Oliwia Wojciechowska oraz Konrad Banul, którzy zainicjowali akcję, wraz ze znajomymi: Tobiaszem Wojciechowskim, Antonim Tadrą, Arkadiuszem Pelakiem i Jakubem Tuszyńskim 9 maja sprzątali okoliczny fragment lasu.

Przeraża to, że zebrali oni łącznie aż 23 worki śmieci. To niestety świadczy o całkowitym braku szacunku dla przyrody ze strony osób, które odpoczywają na łonie przyrody.

W imieniu burmistrz z młodzieżą spotkał się Sławomir Czaplicki, kierownik Referatu Promocji. Podziękował za wspaniały przykład, pogratulował odpowiedzialnej postawy i życzył wszystkiego najlepszego. Młodzi ludzie otrzymali specjalne podziękowania od władz oraz upominki, w tym ekologiczne gadżety.

Także grupa małych mieszkańców Duczymina, pod opieką sołtysa Mateusza Piórkowskiego sprzątała swoją okolicę.

autor: rnadaj793

inne wpisy tego autora

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz