Tygodnik Przasnyski

Niedziela, 07 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Chorzele: kolejne laptopy dla szkół

21.05.2020 15:00:00

Gmina Chorzele pozyskała kolejne 115 tys. zł na sprzęt do zdalnej edukacji dla naszych szkół i dzieci z rodzin wielodzietnych! Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska pozyskała na ten cel kolejne 115 tys. zł ze środków Unii Europejskiej.

Wcześniej za pozyskane 70 tys. zł, Urząd Gminy zakupił i przekazał 37 laptopów z oprogramowaniem i urządzenia do internetu z wykupionym dostępem.

Kolejne laptopy również trafią do miejskich i gminnych szkół podstawowych - a następnie do dzieci z rodzin wielodzietnych, na potrzeby zdalnej edukacji. Grant, który otrzymał samorząd, nie wymagał wkładu własnego.

Gmina już wcześniej ustaliła z dyrektorami szkół, ilu uczniów nie posiada własnych komputerów. Sprzęt, po jego zakupie samorząd przekaże do gminnych szkół, a następnie, na czas nauki zdalnej trafi on do dzieci z rodzin wytypowanych przez dyrektorów, którzy zebrali informacje o potrzebach od rodziców.

Program: ,,Zdalna szkoła" jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz