Tygodnik Przasnyski

Niedziela, 07 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Modernizacja linii kolejowej nie jest zagrożona

13.05.2020 09:30:00

Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski spotkał się osobiście z Wicemarszałkiem Województwa Mazowieckiego Wiesławem Raboszukiem w celu omówienia dalszych losów modernizacji linii kolejowej nr 35 z Ostrołęki do Chorzel. Jak poinformował przedstawiciel samorządu województwa mazowieckiego, finansowanie inwestycji nie jest zagrożone, a dalsze prace remontowe mogą być sukcesywnie realizowane.

Jak informuje starostwo, mając na uwadze fakt, że realizacja projektu jest niezwykle istotna dla mieszkańców Mazowsza oraz gospodarki regionu, samorząd województwa mazowieckiego nie odstąpi od ustaleń, które były poruszane podczas zeszłorocznych rozmów starosty Krzysztofa Bieńkowskiego z Zarządem Województwa Mazowieckiego. Dzięki zabiegom czynionym przez obecnego starostę, zarówno Zarząd Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Infrastruktury, jak i PKP PLK doszły do porozumienia, które skutkowało podpisaniem w lipcu 2019 roku umowy z wykonawcą inwestycji. Linia kolejowa nr 35 zostanie zmodernizowana.

Ze względu na możliwość wystąpienia opóźnień w postępach budowy, zarząd województwa po uzyskaniu wcześniejszej zgody Komisji Europejskiej zaproponował PKP PLK podział realizacji projektu na dwa budżety unijne. Dzięki temu możliwe będzie zapewnienie finansowania całego projektu.

Na takie rozwiązanie Marszałek Województwa Mazowieckiego uzyskał już wstępną zgodę Komisji Europejskiej. Wydatki zostałyby dostosowane do faktycznego zapotrzebowania związanego z prowadzonymi pracami, a pozostała część inwestycji sfinansowana z kolejnego budżetu unijnego.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz