Tygodnik Przasnyski

Czwartek, 17 października 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
 • Budują dom dla p. Małgosi i jej córki

  dziś 08:45:00

  W szybkim tempie powstaje dom dla mieszkanek Bartnik. Środki na budowę zebrano podczas charytatywnych zbiórek. Pierwszą łopatę wbito kilka tygodni temu. Postawiono już ściany zewnętrzne, działowe, położono także instalację elektryczną i zrobiono więźbę dachową. W tym tygodniu przyjadą okna, zostanie zrobione poszycie dachu oraz posadzki. Planowane jest również ułożenie rur wodno-kanalizacyjnych. Dzięki zbiórkom udało się zebrać ponad 50 tys. zł. Brakuje jednak jeszcze około 15 tys. zł m.in. na zakup potrzebnych materiałów i ocieplenie domu oraz zakup pieca.

  Czytaj dalej

 • Głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego

  03.10.2019 13:15:00

  11 projektów złożyli mieszkańcy w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Przasnyszu, z czego dwa odrzucono. Głównie postawili na rekreację i aktywny wypoczynek.

  Czytaj dalej

 • Jesień na drodze

  25.09.2019 14:00:00

  Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Policyjne statystyki wskazują, że najwięcej wypadków zdarza się właśnie o tej porze roku. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policja przypomina o podstawowych zasadach.

  Czytaj dalej

 • IX Rajd Gwieździsty im. Zacheusza Nowowiejskiego

  19.09.2019 09:30:00

  Rajd odbędzie się tradycyjnie w Starej Wsi na trasie szlaku rowerowego ,,Góry Dębowe”. W tym roku impreza zostanie zorganizowana w sobotę 28 września. O 10.00 rozpocznie się rejestracja uczestników i drużyn.

  Czytaj dalej

 • Na osiedlu Błonie powstała strefa aktywności i relaksu

  18.09.2019 12:30:00

  Plenerowe urządzenia do ćwiczeń zamontowano dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Otwarte Strefy Aktywności. Miasto przekazało 25 tys. zł na ten cel, drugie tyle dołożył rząd. W zeszłym roku urząd złożył wniosek do ministerstwa o dotację na urządzenie tej strefy, ale pieniędzy mu nie przyznano.

  Czytaj dalej

 • Sonda „Tygodnika”

  10.09.2019 09:00:00

  E-petent, e-urząd, e-sprawa do załatwienia. Co można załatwić w urzędach nie przychodząc do nich?

  Czytaj dalej

 • Zapwiedzi sobotnich wydarzeń. Będzie piknik matematyczny i pożegnanie lata

  28.08.2019 08:00:00

  W ostatni weekend wakacji, w sobotę (31 sierpnia) przasnyscy muzealnicy będą szyfrować, kodować i przekazywać tajne wiadomości podczas pikniku matematycznego, który odbędzie się w rynku. W parku miejskim odbędzie się pożegnanie lata, podobnie, jak w Czernicach Borowych tylko tam w stylu hawajskim.

  Czytaj dalej

 • Obecny i były starosta spotkają się w sądzie?

  27.08.2019 07:45:00

  Starosta Krzysztof Bieńkowski wystosował pismo do byłego starosty Zenona Szczepankowskiego, w którym wzywa go do zaprzestania rozpowszechniania informacji o zastraszaniu pracowników starostwa przez obecne władze. Domaga się sprostowania, bo inaczej wniesie do sądu sprawę o naruszenie jego dóbr osobistych. Zenon Szczepankowski nie zamierza przepraszać ani niczego prostować, bo twierdzi, że mówi prawdę.

  Czytaj dalej