Tygodnik Przasnyski

Sobota, 24 lutego 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!

Polityka lokalna

RSS A A A poleć znajomemu drukuj stronę

 • Sąd Apelacyjny w Białymstoku: Trochimiuk nie jest kłamcą

  30.12.2016 19:00:00

  30 grudnia zapadł długo wyczekiwany wyrok w sprawie lustracyjnej Waldemara Trochimiuka, burmistrza Przasnysza. Sąd Apelacyjny w Białymstoku przychylił się do odwołania od wyroku pierwszej instancji, stwierdzając tym samym, że burmistrz Przasnysza nie jest kłamcą lustracyjnym.

  Czytaj dalej

 • Dni Chorzel – odlotowy show

  12.08.2016 11:33:17

  Choć zapowiadało się kiepsko, ostatecznie impreza obroniła się sama. Pogoda podczas Dni Chorzel długo niepokoiła organizatorów i zarwała pierwszą część zabawy. Na wieczorne koncerty niebo się jednak wypogodziło i znów na stadionie miejskim w Chorzelach bawiły tłumy.

  Czytaj dalej

 • O dwóch takich… co chcą młodej demokracji

  30.04.2016 13:52:17

  Są młodzi, aktywni i czują, że mogą zrobić coś dla lokalnej społeczności. Na razie to jeszcze faza planów, ale pozytywną energią chcą zarazić i samorząd, i samych mieszkańców gminy. Tobiasz Moszczyński i Mateusz Piórkowski – czyli opowieść o dwóch takich, którym się marzy społeczeństwo obywatelskie.

  Czytaj dalej

 • Nadzieja dla wojska

  22.04.2016 12:31:24

  Na ostatniej sesji Rady Powiatu starosta zasygnalizował, że jest nadzieja na rozbudowę przasnyskiej jednostki wojskowej. Poinformował także, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że Sąd Rejonowy w Przasnyszu zostanie zamknięty.

  Czytaj dalej

 • 97. rocznica odzyskania niepodległości. Przasnyszanie świętowali

  12.11.2015 11:42:57

  Kolejna rocznica odzyskania przez Rzeczpospolitą niepodległości i związane z nią obchody Narodowego Święta Niepodległości przebiegały w całym kraju wyjątkowo uroczyście. Zarówno na szczeblu centralnym, jak i lokalnie, Polacy oddawali cześć bohaterom walk o wolność i niepodległość ojczyzny oraz uczestniczyli w okazjonalnych imprezach, koncertach, czy też wystawach.

  Czytaj dalej

 • Lekcja demokracji z… kaloryferem, czyli... Jak wykorzystano licealistów do politycznej gry

  10.11.2015 12:16:38

  W ostatnich dniach w internecie rozgorzała dyskusja na temat ważki, by nie powiedzieć: pokoleniowy. W sprawę włączyło się Starostwo Powiatowe, burmistrz Przasnysza i społeczność licealna ze stolicy powiatu. A pomyśleć, że wszystko zaczęło się od pękniętego kaloryfera…

  Czytaj dalej

 • Audyt w gminie Krzynowłoga Mała: Poprzedni wójt zrujnował gminę?

  07.11.2015 12:28:43

  Rok temu mieszkańcy gminy Krzynowłoga Mała wybrali nowego włodarza. Jerzy Humięcki zaraz po tym jak objął stanowisko i został zaprzysiężony, zdecydował, że rozliczy się ze swoim poprzednikiem. Powodem był opłakany, jego zdaniem, stan finansowy gminy.

  Czytaj dalej

 • Monitoring w Przasnyszu: Potrzebny czy nie?

  04.11.2015 09:47:06

  Pomysł z monitoringiem w Przasnyszu ma swoich zwolenników i przeciwników. Wybrano kilka miejsc, gdzie mają zostać zamontowane kamery. Lista nie jest jeszcze zamknięta, dlatego mieszkańcy mogą proponować swoje lokalizacje.

  Czytaj dalej