Tygodnik Przasnyski

Poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
 • Ciechanów pozwał Skarb Państwa

  26.03.2019 12:00:00

  Miasto upomina się o dotacje. Ponad 6 mln zł wraz z ustawowymi odsetkami to kwota, o którą upomina się Ciechanów od Skarbu Państwa. Takie właśnie dodatkowe koszty z własnego budżetu poniósł miejski samorząd w związku z wykonywaniem zadań zleconych z zakresu administracji rządowej w latach 2008-2017. Z tego powodu Krzysztof Kosiński złożył w ostatni piątek pozew w tej sprawie.

  Czytaj dalej

 • Artykuł promocyjny. Jak wybierać najlepsze fotele bujane?

  23.03.2019 17:34:00

  Fotel bujany przywołuje zazwyczaj na myśl sielankowy widok babci, która w nim wypoczywa. Okazuje się jednak, że współcześnie sami również możemy relaksować się na fotelach bujanych. Ich producenci przygotowują najróżniejsze modele, zarówno nawiązujące do klasycznego, jak i nowoczesnego designu. Jak więc wybrać dobry fotel bujany? Na co zwrócić uwagę, kiedy pojawi się myśl o jego zakupie do domu?

  Czytaj dalej

 • Biskupi przepraszają za księży pedofilów

  25.09.2018 08:00:00

  - Przepraszam za łzy i cierpienia spowodowane przez księży, którzy sprzeniewierzyli się swemu powołaniu - mówił biskup płocki Piotr Libera na konferencji poświęconej problemom wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych.

  Czytaj dalej

 • Prohibicja w Przasnyszu? Niewielkie zainteresowanie konsultacjami

  25.08.2018 15:12:59

  Spotkanie dotyczące ograniczenia czasu sprzedaży oraz liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych na terenie miasta spotkało się ze znikomym zainteresowaniem mieszkańców Przasnysza.

  Czytaj dalej

 • Wybrana urzędniczka do programu „Dobry start”

  22.07.2018 14:36:41

  Emilia Grędzińska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu będzie się zajmować realizacją ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start”.

  Czytaj dalej

 • Forum Ośrodków Pomocy Społecznej. Przasnyskie działania zauważone w Warszawie

  12.07.2018 10:39:44

  Bardzo ciekawą prezentację przygotował Przasnysz na Forum Ośrodków Pomocy Społecznej przy Stowarzyszeniu BORIS w Warszawie. Dotyczyła ona pracy w społecznościach lokalnych w miastach i na wsiach oraz w środowiskach trudnych i wieloproblemowych.

  Czytaj dalej

 • Zjazd rodu Kobylińskich : Doza współczesności, szczypta historii

  28.06.2018 11:42:36

  Przyjechali z Przasnysza i okolic, z Krasnosielca, Warszawy i Ożarowa Maz., Elbląga i Szczecina – do Bielan w gminie Winnica w powiecie pułtuskim. Potomkowie Antoniego i Marceli Kobylińskich z Osówca.

  Czytaj dalej

 • Zostaw swoje serce na ziemi

  22.05.2018 22:00:00

  Statystycznie szybciej możemy zostać biorcą, niż dawcą. W niedzielę (27 maja) w hali sportowej przy ul. Orlika w Przasnyszu odbędzie się happening medyczno – kulturalny, którego tematem będzie transplantologia, dawstwo organów oraz profilaktyka chorób prowadzących do przeszczepów narządów. Organizatorzy zaplanowali wykłady autorytetów medycznych, atrakcje dla dorosłych i dzieci oraz szereg bezpłatnych badań. O wydarzeniu, które odbędzie się pod hasłem ,,Życie to najcenniejszy dar, jaki możesz podarować” rozmawiamy z organizatorką, Joanną Tubis-Flak, która sama jest po przeszczepie wątroby.

  Czytaj dalej