Tygodnik Przasnyski

Czwartek, 24 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
 • 70 tys., ale to nie wszystko

  15.01.2019 09:00:00

  Przasnysz, Krzynowłoga Mała, Jednorożec, Krasne, Chorzele i Czernice Borowe – 60 wolontariuszy kwestowało w niedzielę w powiecie przasnyskim w tych miejscowościach podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Czytaj dalej

 • Urzędnicy piszą do mieszkańców SMS-y

  11.01.2019 14:00:00

  Urząd Miasta w Przasnyszu wprowadza system bezpłatnego powiadamiania za pośrednictwem krótkich wiadomości tekstowych. Mieszkańcy na swoje telefony będą otrzymywać krótkie SMS-y o zagrożeniach, ale też uroczystościach, imprezach, terminach płatności podatków czy wnoszenia opłat lokalnych.

  Czytaj dalej

 • Sytuacja szpitala się pogarsza

  10.01.2019 10:00:00

  Ustawa o tzw. sieci szpitali okazała się niewypałem dla przasnyskiego szpitala. Tylko w minionym roku lecznica wygenerowała aż 4 mln zł straty. Wpływ na ten stan miał także fakt podniesienia płacy minimalnej, ale nie tylko. W szpitalnej kasie zaczyna brakować środków na wynagrodzenia. Placówka za chwilę zmierzy się z kolejnym problemem i nie wykluczone, że zmniejszy się liczba łóżek na oddziałach. Cieszy jednak fakt, że szpital cały czas jest modernizowany i doposażany w nowoczesny sprzęt. O inwestycjach, kłopotach i przyszłości w rozmowie z dyrektorem Powiatowego Szpitala w Przasnyszu Jerzym Sadowskim.

  Czytaj dalej

 • 13 stycznia zagrają dla dzieci

  09.01.2019 10:00:00

  W tym roku wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą zbierać środki na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Chodzi głównie o placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Przasnyski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Orlika.

  Czytaj dalej

 • Trzech chętnych do rady

  08.01.2019 12:00:00

  Mateusz Chrostowski, Bogdan Dymczyk i Joanna Michalak - te nazwiska pojawią się na liście wyborczej kandydatów do Rady Miasta z okręgu nr 8. Wybory uzupełniające odbędą się 3 lutego.

  Czytaj dalej

 • Przasnyski SOR już po remoncie

  08.01.2019 11:00:00

  Bez pompy i przecinania wstęg otwarto już po modernizacji Szpitalny Oddział Ratunkowy w Przasnyszu. Zmiany są duże i widoczne. Komfortowo mogą czuć się nie tylko pracownicy, ale przede wszystkim pacjenci, którzy trafiają tam w stanach nagłych. Polepszyły się ich warunki pobytu.

  Czytaj dalej

 • Escape room w Muzeum Historycznym pod kontrolą

  07.01.2019 10:00:00

  W związku z tragicznym wydarzeniem w Koszalinie, gdzie pięć młodych dziewczyn zginęło w pokoju zagadek, zarządzeniem ministerialnym strażacy sprawdzają w całej Polsce inne tego typu pomieszczenia. W powiecie przasnyskim jest tylko jedno, mieści się na tyłach Muzeum Historycznego.

  Czytaj dalej

 • Tłumy przasnyszan na orszaku

  06.01.2019 19:00:00

  Tegoroczny Orszak Trzech Króli zgromadził tłumy mieszkańców. Tradycyjnie orszaki królewskie z trzema mędrcami wyruszyły z trzech miejscowych parafii, aby wspólnie spotkać się na rynku.

  Czytaj dalej