Tygodnik Przasnyski

Poniedziałek, 16 grudnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
 • Trzy osoby z objawami zatrucia tlenkiem węgla

  12.12.2019 15:20:00

  12 grudnia tuż przed godziną 9.do przasnyskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie dotyczące zatruć tlenkiem węgla, do których doszło na terenie jednego z dużych zakładów produkcyjnych w Przasnyszu. Trzy osoby trafiły do szpitala. 

  Czytaj dalej

 • Życie ukryte przed światem


  12.12.2019 13:00:00

  Wznowiono wydanie książki "Życie ukryte przed światem. Dzieje klarysek kapucynek z Przasnysza. 150 lat istnienia zakonu". Powstaje także komiks o historii Mateczek.

  Czytaj dalej

 • Przasnyska biblioteka najlepsza na Mazowszu

  09.12.2019 11:40:00

  W rankingu bibliotek, który od dziewięciu lat organizują Instytut Książki i dziennik ,,Rzeczpospolita”, o tytuł najlepszej w kraju walczyło 760 placówek z całego kraju. Przasnyska biblioteka zajęła w nim pierwsze miejsce w województwie mazowieckim, a 27. w kraju.

  Czytaj dalej

 • Moto-mikołaje w Przasnyszu

  09.12.2019 11:30:00

  Jak co roku za sprawą społeczników z AMK Rzemieślnik Przasnysz odwiedzili motomikołaje na swoich stalowych rumakach. W niedzielne popołudnie 8 grudnia mieszkańcy spotkali się na Rynku, aby wziąć udział w przedświątecznej zabawie w rytmie gwiazdkowych hitów.

  Czytaj dalej

 • Bezpieczne zakupy przed świętami

  07.12.2019 12:30:00

  Rozpoczyna się okres przedświątecznej gorączki zakupów w galeriach handlowych, sklepach i na jarmarkach świątecznych. Zaaferowani przygotowaniami do świąt często zapominamy o bezpieczeństwie. Aby czas poszukiwania wymarzonych prezentów minął spokojnie i bezpiecznie warto skorzystać z kilku praktycznych porad przygotowanych przez policjantów Wydziału Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

  Czytaj dalej

 • Przasnyskie kolędowanie

  07.12.2019 12:00:00

  Od kilku lat w palecie kulturalnych propozycji Przasnysza coraz większym powodzeniem i uznaniem lokalnej społeczności cieszy się Miejski Chór Męski. Mecenat nad chórem od początku jego istnienia sprawuje burmistrz miasta. Członkami chóru są miłośnicy śpiewania wywodzący się głównie z chórów parafialnych, które działały lub działają na terenie Przasnysza. W tym środowisku zrodził się pomysł, aby na przełomie 2019 i 2020 roku zorganizować w Przasnyszu przegląd kolęd i pastorałek.

  Czytaj dalej

 • Na nowo rusza Ratuszowa

  06.12.2019 11:15:00

  Zaraz po Nowym Roku przy Muzeum Historycznym zacznie funkcjonować restauracja. Dawna lodziarnio-kawiarnia Ratuszowa, w której można było zjeść także smaczne polskie potrawy, została zamknięta prawdopodobnie z powodów finansowych przez poprzedniego właściciela, który wycofał się z biznesu.

  Czytaj dalej

 • Kolejny akord afery ze spalaniem odpadów w Jednorożcu, czyli starcie wójta z byłą radną

  05.12.2019 10:45:00

  Pierwszy etap afery to anonimowe pismo. Przasnyskie media zostały poinformowane o procederze spalania odpadów w gminnym zakładzie. Wójt oznajmił wówczas, że o niczym nie wie, a po zbadaniu sprawy zaprzeczył doniesieniom, jakoby nielegalny proceder miał miejsce. Sprawa nieco ucichła, ale wybrzmiała ponownie. Tym razem nie za sprawą anonimu. Wójt starł się z byłą radną Małgorzatą Kardaś, która dowodziła, że palące się śmieci widziała na własne oczy, a o sposobie „utylizacji” odpadów wiedziała cała wieś.

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie fotoreportażeRSS