Tygodnik Przasnyski

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
 • Palili ogniska… z opon

  dziś 11:15:00

  Oprócz gumy znalazły się też w paleniskach wersalki czy niepotrzebny sprzęt agd i rtv oraz śmieci. W wigilię św. Jana strażacy w powiecie przasnyskim interweniowali kilkanaście razy.

  Czytaj dalej

 • Tancerce podano pigułkę gwałtu?

  dziś 11:00:00

  Tancerka z zespołu Don Vasyla, która występowała na scenie podczas Dni Przasnysza miała zostać wykorzystana seksualnie. Do molestowania miało dojść już po koncercie z okazji Dni Przasnysza w jednym z hoteli w okolicach Przasnysza, gdzie gwiazdy nocowały.

  Czytaj dalej

 • Piszą do konserwatora w sprawie ścieżki

  dziś 08:30:00

  Rada Powiatu Przasnyskiego wystosowała apel do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o umożliwienie wybudowania ścieżki rowerowej równolegle do torów kolejowych z Przasnysza w kierunku Leszna.

  Czytaj dalej

 • Mazowieckie legendy w plenerze

  21.06.2019 11:00:00

  Przasnyskie Muzeum Historyczne organizuje w miejskim parku plenerowe warsztaty poświęcone mazowieckim legendom. Dzieci i młodzież mogą się przenieść w czasie i być amazonkami, magicznymi zwierzętami, które walczą ze smokami i upiorami.

  Czytaj dalej

 • Radni zaufali

  21.06.2019 10:00:00

  Radni miejscy podczas ostatniej sesji udzielili burmistrzowi Łukaszowi Chrostowskiemu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 r. Wszyscy obecni byli w tej kwestii jednomyślni. Głosowanie odbyło się również nad wotum zaufania dla gospodarza, które poprzedziła debata o sytuacji w mieście. Nowe przepisy ws. wotum zaufania narzucił ustawodawca. Każdy samorząd musi również przygotować raport o stanie miasta.

  Czytaj dalej

 • Gdzie się kąpać?

  19.06.2019 14:00:00

  Mieszkańcy Przasnysza nie mają takiego miejsca w powiecie, gdzie mogliby bezpiecznie schłodzić się czy orzeźwić nad wodą, bo nie uruchomiono żadnego kąpieliska. Wzorem lat ubiegłych, w tym sezonie nie ma również zorganizowanego miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli.

  Czytaj dalej

 • Radni PiS i PPP dali zielone światło dla budowy tężni

  18.06.2019 17:00:00

  Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Przasnysz (18 czerwca) radni znów dyskutowali o tężniach. Przypomnijmy, że dwa miesiące temu rada przeznaczyła na budowę tężni w mieście 120 tys. zł, ale okazała się ta kwota niewystarczająca. Stąd 80 tys. przesunięto w budżecie na ten cel podczas ostatniego posiedzenia, trzy tygodnie temu. Mimo, że radni PPP i PiS wstrzymali się wtedy od głosu, to środki ostatecznie przesunięto. W między czasie z mieszkańcami zorganizowano konsultacje, w których wypowiedzieli się zdecydowanie za ich budową.

  Czytaj dalej

 • Pogryziona przez psa

  18.06.2019 08:40:00

  Do zdarzenia doszło w sobotę (15 czerwca) przy ul. Orlika w Przasnyszu. Kobieta wybrała się na wieczorny spacer ze swoim pupilem. Nagle jej pies został zaatakowany przez innego czworonoga. Kobieta próbowała odciągnąć swojego psa, biorąc go na ręce.

  Czytaj dalej