Tygodnik Przasnyski

Piątek, 23 sierpnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
 • Rusza budowa domu dla kobiet z Bartnik

  wczoraj 14:30:00

  Jest wreszcie pozwolenie na budowę domu dla pani Małgosi i jej córki Sylwii z Bartnik. Decyzję wydano wczoraj (21 sierpnia). Nadzór budowlany nakazał eksmisję kobietom, bo dom w którym kobiety mieszkały stwarzał zagrożenie dla ich życia i zdrowia. Na dokument pozwalający na budowę nowego domu czekano kilka miesięcy.

  Czytaj dalej

 • Budynek MDK w ewidencji zabytków

  przedwczoraj 12:00:00

  Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków podjął decyzję o wpisie do rejestru zabytków województwa mazowieckiego budynku Domu Sportowego, położonego przy ul. 3 Maja 16 w Przasnyszu, z uwagi na jego walory architektoniczne oraz historyczne. Mieszkańcom Przasnysza budynek ten jest obecnie znany z Miejskiego Domu Kultury, który się tam znajduje. Swoją działalność prowadzi tam także Centrum Animacji i Wsparcia.

  Czytaj dalej

 • Burmistrz niedługo zapuka do drzwi mieszkańców

  20.08.2019 11:00:00

  Burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski jeszcze w kampanii wyborczej obiecywał, że urząd będzie otwarty dla mieszkańców i dla każdego znajdzie czas. Od początku urzędowania w swoim gabinecie dziennie przyjmuje średnio nawet ośmiu interesantów.

  Czytaj dalej

 • Prywatne przedszkola w Przasnyszu żądają od miasta ponad 5 mln zł

  19.08.2019 09:45:00

  W mieście funkcjonuje 11 niepublicznych przedszkoli, połowa z nich walczy w sądach o odszkodowania z powodu wypłaconych wcześniej zaniżonych dotacji. Zapadają już pierwsze wyroki w sprawie zaległych, sięgających nawet kilkanaście lat wstecz przyznawanych środków. Dwa pierwsze wyroki są niekorzystne dla miasta, ale ten złożył już apelacje.

  Czytaj dalej

 • Pijani za kółkiem

  16.08.2019 12:00:00

  Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę na podwójnym gazie, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Wsiadają pijani za kółko. Tylko w zeszłym roku przasnyska policja zatrzymała 241 kierujących samochodami czy rowerami, którzy byli nietrzeźwi albo po spożyciu alkoholu.

  Czytaj dalej

 • Rezonans w przasnyskim szpitalu

  16.08.2019 10:00:00

  Szpital w Przasnyszu chce doposażyć placówkę w rezonans magnetyczny, dzięki temu pacjenci nie będą musieli być wożeni na badania do Ciechanowa, Mławy, Płońska czy Ostrołęki. Na parterze budynku, w jednym z pomieszczeń dyrekcja chce stworzyć taką pracownię. Problem jest tylko jeden – brak środków.

  Czytaj dalej

 • Nowe okna, ledowe oświetlenie i kolektory w szpitalu

  14.08.2019 08:45:00

  Docieplenie ścian, wymiana okien i drzwi zewnętrznych, modernizacja węzła cieplnego, instalacja kolektorów słonecznych i gruntowych pomp ciepła do ogrzewania wody oraz wymiana oświetlenia na energooszczędne lampy ledowe wraz z instalacją paneli fotowoltaicznych. To plany dyrekcji przasnyskiego szpitala. Inwestycja kosztuje ponad 6 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi połowę kwoty. Resztę ma dołożyć starostwo i szpital.

  Czytaj dalej

 • W Przasnyszu chcą kształcić pilotów

  14.08.2019 07:30:00

  Powiat przasnyski i Politechnika Warszawska czynią starania o utworzenie przy ZSP w Przasnyszu Technikum Lotniczego, kształcącego przyszłych techników, mechatroników, informatyków i teleinformatyków, którzy swoją przyszłość zwiążą z lotnictwem.

  Czytaj dalej