Tygodnik Przasnyski

Piątek, 21 lutego 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!

Medale Stanisława Ostoi-Kotkowskiego rozdane

11.09.2019 14:00:00

Kapituła Medalu Stanisława Ostoja-Kotkowskiego zdecydowała w tym roku o przyznaniu kilku medali jego imienia. W kategorii Twórca Uznany otrzymał go Jerzy Kalina, Debiut – Agnieszka Grabowska. Większością głosów kapituły wręczono również medal honorowy, który trafił do starosty przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego oraz Mariusza Maciaszczyka. W dowód uznania za zasługi dla kultury przasnyskiej i promowania Przasnysza, kapituła postanowiła przyznać również dyplomy uznania w kategorii Debiut dla Patryka Łazickiego i Zespołu Tańców Historycznych – Szlacheckich oraz dyplom honorowy dla Grażyny Rogowskiej.

Co roku do nagrody zgłaszane są osoby lub zespoły (stowarzyszenia, grupy muzyczne, teatralne, literackie) związane i utożsamiające się z regionem. 


Związani z ziemią przasnyską
Medale wręczono w piątek (6 września) w Miejskim Domu Kultury. W tym roku mija 25. rocznica śmierci artysty. Stanisław Ostoja-Kotkowski zapisał się w historii, jako prekursor sztuki laserowej. Stosował nowoczesne techniki multimedialne w swojej twórczości.  Geniusz jego polega na tym, że, jako pierwszy na świecie wprowadził laser do sztuki w 1968 r. Co roku w Przasnyszu odbywa się również słynny festiwal sztuki Fabryka Światła.
Nagrodzony przez kapitułę Jerzy Kalina jest scenografem teatralnym i filmowym, performerem, artystą, autorem wielu widowisk.  Poprzez koligacje rodzinne związany jest z powiatem przasnyskim. W młodości związany był z Chojnowem, gdzie jego ojciec był dyrektorem PGR.
 
Sylwetki nagrodzonych w kolejnym papierowym wydaniu TP

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS

  • Pastorałki ożyły w Przasnyszu

    Przasnyskie kolędowanie 2020 –  śpiewajmy kolędy, ocalmy pastorałki zobacz galerie...

  • Moto-mikołaje w Przasnyszu

    M. Jabłońska zobacz galerie...

  • Wystawa o Policji Państwowej w Przasnyszu w latach 1919-1939

    K.Kozłowska zobacz galerie...