Tygodnik Przasnyski

Wtorek, 10 grudnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!

Znamy przebieg tras autobusów w powiecie

08.08.2019 10:00:00

Rząd chce odtwarzać zlikwidowane linie autobusowe w małych miastach i wsiach. W powiecie przasnyskim są już pierwsze przymiarki, jak nowa siatka ma wyglądać. Ma być siedem tras.

 Zamysł jest taki, aby mieszkańcy, zwłaszcza z małych miejscowości mieli dobrą komunikację ze stolicą powiatu. Jarosław Włodarczyk z Wydziału Komunikacji i Budownictwa ze Starostwa Powiatowego mówi, że chodzi o ułatwienie ludziom dojazdu do urzędów, szpitala. Zaplanowano wstępnie siedem tras, które konsultowane są jeszcze z samorządami. Wojewoda mazowiecki dopłaci do nierentownych linii 1 zł. 50 gr dołoży powiat i tyle samo każda gmina od każdego przejechanego kilometra w jej granicach. Niewiadomo jeszcze ile kosztować będzie bilet, ale szacunkowo będzie to 2-5 zł. Ma być wprowadzony bilet ryczałtowy bez względu na to dokąd chce pojechać pasażer. Chęć świadczenia usług w powiecie zadeklarowało dwóch lokalnych operatorów-przewoźników.

<
/div>
Siedem tras
O połączeniach tras władze powiatu i przedstawiciele samorządów dyskutowali na roboczych spotkaniach. Powiat, jako organizator publicznego transportu zbiorowego od 2 września br. uruchomi przewozy pasażerskie na siedmiu liniach. Pierwsza trasa licząca prawie 60 km połączy Chorzele, Duczymin, Zdziwój Stary, Jarzynny Kierz, Krzynowłogę Małą, Mchowo, Olszewiec i Obrąb. Druga linia (45 km) połączy Chorzele, Krzynowłogę Wielką, Rycice, Świniary, Ulatowo Adamy, Skierkowiznę, Kaki Mroczki i Mchowo. Trzeci autobus wyjeżdżać będzie z Wierzchowizny, następnie pojedzie przez Zaręby, Poścień Wieś, Raszujkę, Chorzele, Małowidz, Olszewkę, przez Parciaki Stację, Jednorożec, Lipę i Bartniki. Będzie liczyć ok. 90 km. Czwarta  i piąta liczą po 30 km. Pierwsza będzie biegła przez Ożumiech, Pawłówko, Czernice Borowe, Chojnowo i Klewki, a drugi autobus wyjedzie z miejscowości Żebry-Kordy, pojedzie w stronę czernic Borowych, następnie Miłoszewca, Rostkowa, Torowa i Golan. Szósta liczy 30 km i biegnie przez Milewo-Rączki, Weżewo, Wielodróż, Fijałkowo i Karwcz. Ostatnia (30 km) połączy Bartołdy, Zieloną, Wężewo i Gostkowo. 
Więcej w TP

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz