Tygodnik Przasnyski

Poniedziałek, 22 lipca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!

Daleki Wschód, jednak bliski

15.04.2019 08:30:00

Artur Gorzelak i jego partnerka, przasnyszanka Judyta Skowrońska zjeździli na dwóch kółkach Japonię. Wsiedli na rower w Sapporo i nie mogli odmówić sobie przyjemności dotarcia też do sąsiedniej Korei Południowej, gdzie w Seulu zakończyli swoją wyprawę. O Kraju Kwitnącej Wiśni opowiadali w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu. Wyspiarskie państwo po prostu ich urzekło.
Z bliska

Mogli podejrzeć życie Japończyków, zobaczyć na trasie ogromne pola ryżowe, niezwykłe turystyczne miejsca, ale też zwyczajne strachy na wróble w małych miejscowościach. - Każde miejsce na świecie ma coś do zaoferowania i trzeba mieć tylko chęć, aby zgłębić dany kraj. Mogliśmy porównać sobie, jak nasz styl życia różni się od japońskiego. Dzięki wyprawie rowerowej na pewno zobaczyliśmy dużo więcej, niż z okna autokaru, pociągu czy samolotu – mówią podróżnicy. 
Japonia bez dwóch zdań jest krajem wysokorozwiniętym, nasi bohaterowie dużo czytali przed wyjazdem o tym państwie, stąd nie zawracali sobie mocno głowy ekwipunkiem, bo wszystko i wszędzie na miejscu mogli kupić. Podkreślają, że ludzie w odległych krajach, zwłaszcza w tych mniejszych miejscowościach, które rzadko odwiedzają turyści są nastawieni bardzo życzliwie do przybyszów, których traktują można powiedzieć egzotycznie.  

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz