Tygodnik Przasnyski

Wtorek, 28 stycznia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
fot. aut
fot. aut

Artykuł promocyjny. Jak wybierać najlepsze fotele bujane?

23.03.2019 17:34:00

Fotel bujany przywołuje zazwyczaj na myśl sielankowy widok babci, która w nim wypoczywa. Okazuje się jednak, że współcześnie sami również możemy relaksować się na fotelach bujanych. Ich producenci przygotowują najróżniejsze modele, zarówno nawiązujące do klasycznego, jak i nowoczesnego designu. Jak więc wybrać dobry fotel bujany? Na co zwrócić uwagę, kiedy pojawi się myśl o jego zakupie do domu?

Stawiając na klasykę

Osoby, które mają w pamięci obrazy babci korzystającej z fotela bujanego, obecnie nie będą miały problemu z nabyciem klasycznej jego wersji. Fotele bujane klasyczne przygotowane są z siatki i drewna, a ich jedną z zalet jest dobra wytrzymałość. Dodatkowo fotele tego rodzaju mogą być wyposażone w wygodne oparcia oraz siedziska.

Oczywiście nie tylko jakość wykonania, design decyduje o wyborze klasycznego fotela bujanego. Wszak będzie on również stałym elementem wyposażenia wnętrz. Trzeba więc dobrze dopasować go do miejsca, w którym stanie. Do jakich wnętrz będą pasowały klasyczne bujane fotele? Na pewno wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze stylem retro. Taki klasyczny fotel bujany sprawdzi się również we wnętrzach urządzonych typowo w stylu skandynawskim.

Nowoczesny fotel bujany

Oprócz tradycyjnych, klasycznych foteli bujanych, można wybierać również modele nowoczesne. Nowoczesny fotel bujany, z uwagi na różnorodność dostępnego designu, może pasować praktycznie do każdego wnętrza. Tutaj nie liczy się tylko i wyłącznie jego prezencja. Istotna jest również jego użyteczność. Nawet najlepiej prezentujący się nowoczesny fotel bujany, nie będzie w pełni wykorzystany, gdy okaże się, że jego ergonomiczność jest na bardzo niskim poziomie. Dlatego dobrze jest kierować się własną wygodą.

Fotel bujany jak źródło relaksu

Mało kto kupuje bujany fotel, który ma być jedynie elementem wystroju wnętrz. Będzie on wykorzystywany do odpoczynku, np. miejsce czytania książek, oglądania telewizji, spędzania czasu w gronie rodzinnym. Dlatego oprócz dopasowania do posiadanego wystroju wnętrz, należy również idealnie dopasować go do własnych potrzeb użytkowych.

Zamiast tradycyjnego, podwójny fotel bujany

Wśród ofert producentów foteli bujanych, znaleźć można modele dwuosobowe. Jest to na pewno ciekawe rozwiązanie, szczególnie kiedy ma się odpowiednio dużo przestrzeni, by taki podwójny fotel bujany wstawić np. do salonu. Dzięki temu relaks na fotelu bujanym można dzielić z najbliższymi sobie osobami.

Fotele bujane nie tylko do domu

Należy brać pod uwagę fakt, że fotele bujane nie muszą być wykorzystywane tylko i wyłącznie w domu. Idealnie nadają się również na taras, balkon, ganek czy do ogrodu. Jednak kiedy wybiera się bujany fotel, który ma stać na zewnątrz, warto zwrócić uwagę na to, z czego jest wykonany. Idealnie do wyżej wymienionych miejsc nadają się fotele, które zostały przygotowane z wikliny, posiadające odpowiednią poduszkę, zwiększającą komfort użytkowy.

autor: Promocja

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS

  • Pastorałki ożyły w Przasnyszu

    Przasnyskie kolędowanie 2020 –  śpiewajmy kolędy, ocalmy pastorałki zobacz galerie...

  • Moto-mikołaje w Przasnyszu

    M. Jabłońska zobacz galerie...

  • Wystawa o Policji Państwowej w Przasnyszu w latach 1919-1939

    K.Kozłowska zobacz galerie...