Tygodnik Przasnyski

Piątek, 23 sierpnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!

Bogdan Dymczyk uzupełni skład rady

04.02.2019 10:00:00

W niedzielnych wyborach uzupełniających (3 lutego) w Przasnyszu wygrał 58-letni Bogdan Dymczyk. Uzupełni on skład rady miejskiej. Zagłosowało na niego 128 osób. Drugi był brat burmistrza, 21-letni Mateusz Chrostowski na którego oddało swój głos 92 mieszkańów, z kolei trzecia kandydatka – 43-letnia Joanna Michalak zdobyła ich 80. Z uwagi na wygaśnięcie mandatu Łukasza Chrostowskiego, który objął stanowisko burmistrza, mieszkańcy ponownie poszli do urn.

 W okręgu nr 8 uprawnione do głosowania były 1024 osoby. Dymczyk startował z własnego komitetu wyborczego. Bez powodzenia startował do rady w jesiennych wyborach, wtedy z list Bezpartyjnych Mieszkańców Przasnysza. Wtedy zdobył drugi wynik w okręgu zaraz po Łukaszu Chrostowskim. Bogdan Dymczyk zajmuje się w mieście usługami rtv. Wczesniej już był radnym przez trzy kadencje. 

Nowego radnego z pewnością chciał wprowadzić do rady obecny burmistrz Łukasz Chrostowski. Nie ma on samodzielnej większości w radzie, a każdy nowy radny jest dla niego na wagę złota w obecnym układzie sił politycznych. PiS i PPP dziś decydują w radach, zarówno miasta, jak i powiatu.

Więcej we wtorkowym numerze TP

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS