Tygodnik Przasnyski

Czwartek, 22 sierpnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!

Kosztowna zima

01.02.2019 09:00:00

440 km dróg ma na utrzymaniu Powiatowy Zarząd Dróg w Przasnyszu. Sklasyfikowane są one w trzech kategoriach, co oznacza, że drogowcy mają priorytety podczas ich odśnieżania. Ustalone standarty nakładają obowiązek odsnieżenia dróg czy wyjazdu piaskarek w okreśonym czasie. Generalnie drogowcy w czasie, gdy nie sypie śnieg, a pogoda jest łaskawa dzielą drogi na dwie kategorie. Priorytetem w utrzymaniu są te, którymi jeździ więcej samochodów.

W sumie jest ich 160 km. Na całej ich długości sypana jest sól bądź mieszanina soli z piaskiem. W przypadku pozostałych posypywane są zakręty czy zatoki autobusowe. 
Od początku zimy przasnyski PZD wydał na utrzymaniu dróg ponad 170 tys. zł. To nieco więcej niż przed rokiem. W najbardziej gorącym czasie na drogi wyjechało osiem pługo-solarek, policzono, że pracowały ponad 360 godzin. Dyrektor PZD Kazimierz Pióro wylicza, że od stycznia zużyto 272 tony soli oraz 812 ton mieszaniny soli z piaskiem. Zakup materiałów i wynajem sprzętu, to 170 tys. zł. Jednostka dysponuje trzema sprzętami, resztę wypożycza w drodze przetargu, który ogłaszany jest co roku przed rozpoczęciem zimy.

Więcej we wtorkowym numerze TP

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS