Tygodnik Przasnyski

Środa, 24 lipca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!

13 stycznia zagrają dla dzieci

09.01.2019 10:00:00

W tym roku wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą zbierać środki na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Chodzi głównie o placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Przasnyski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Orlika.

Wydarzenie zaplanowano w godz. 12.00-21.00. Prawie 60 wolontariuszy już o 8.00 wyjdzie na ulice miasta kwestować. Szefowa sztabu Justyna Kawiecka zachęca do udziału w wydarzeniu wszystkich mieszkańców z powiatu, zwłaszcza tych o dobrych sercach. – Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy. Liczmy, że w tym roku pobijemy rekord – mówi. W zeszłym roku orkiestra zebrała 68 tys. zł. 

W niedzielę od 9.00 do 18.00 pełnoletni będą mogli zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. W samo południe blisko 150 osób pobiegnie w ramach sportowej akcji ,,Policz się z cukrzycą”. Przewidziano dwa dystanse: 5 km i 1 km. Zawodnicy wystartują spod SP nr 3, pobiegną w stronę szpitala i z powrotem. Dla wszystkich przewidziano medale i posiłki regenerujące. Odbędą się także pojazdy rajdowe i kiermasz ciast. Muzycznym akcentem będą występy lokalnych solistek, w tym Mileny Mocek z programu ,,The Voice of Poland”. Na scenie pojawi się także band naDęci Delikwenci, Dr Plama oraz zespół country Droga na Ostrołękę. Ze swoimi kawałkami występi też Chojnacki-Band oraz Martess. O 17.30 odbędzie się ,,Swag Dance Show”, czyli pokaz i nauka tańca. Dla najmłodszych przewidziano rozmaite atrakcje, w tym warsztaty i fotolustro. Będzie można także wylicytować zegarki, koszulki, body czy kalendarze. – W zasadzie cały czas darczyńcy mogą jeszcze się zgłaszać. Fanty czy vouchery można przynosić do naszego sztabu do Urzędu Miasta – mówi Kawiecka. W tym roku wolontariusze będą mieli również terminale płatnicze, więc nie będzie wymówki, że ktoś nie ma przy sobie gotówki. Nowością są także stacjonarne skarbony WOŚP, które ustawiono w Zajeździe Sataropolskim przy ul. Piłsudskiego w Przasnyszu, w Urzędzie Miasta oraz w sklepie Groszek w Zielonej. 
Orkiestra w Polsce zagra juz po raz 27. Przez te lata zakupiono 59.700 urządzeń medycznych za blisko miliard złotych.

W aktualnym numerze TP piszemy o tym gdzie i jak będzie grała WOŚP w regionie


autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS