Tygodnik Przasnyski

Środa, 22 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
fot. Archiwum
fot. Archiwum

Sanepid ważył tornistry. Rekordzista nosi na plecach prawie 8 kg

04.12.2018 13:47:56

Przasnyska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przez cały październik sprawdzała obciążenie, z jakim uczniowie przychodzą na lekcje. Chodzi o plecaki, w których oprócz przyborów szkolnych uczniowie muszą dźwigać wcale nie lekkie podręczniki, zeszyty, zestawy śniadaniowe. Ale nie tylko.

Pod lupę pracownicy przasnyskiego sanepidu losowo wybrali tdwie szkoły. Jedną na terenie wiejskim w Krzynowłodze Małej oraz miejską Szkołę Podstawową nr 2 w Przasnyszu. Pomiary były dokonywane przez cały październik. Niestety badania nie wyszły dobrze.

- Okazało się, że prawie 50 dzieci nosi plecaki, które są cięższe niż 15 procent masy ich ciała. Natomiast ponad 250 uczniów nosi tornistry, których waga nie przekracza 10 procent ich własnej masy. Badania były anonimowe. Teraz od decyzji dyrekcji zależy, co z tym zrobi, bo przecież nie chodzi o zakazanie przynoszenia plecaków do szkoły – mówi państwowy inspektor sanitarny w Przasnyszu Maria Śliwińska. Badania były prowadzone w gabinetach szkolnych higienistek. Najpierw na wadze stawał uczeń, później ważono  plecak.

W szóstej klasie w SP nr 2 w Przasnyszu najcięższy plecak jednego z uczniów ważył 7,7 kg.

Więcej w TP z 4 grudnia br.

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz