Tygodnik Przasnyski

Sobota, 25 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!

Znika Ratuszowa

27.11.2018 15:00:00

Kawiarnio-lodziarnia Ratuszowa od lat mieszcząca się na parterze budynku Muzeum Historycznego przy ul. Rynek 1, którego właścicielem jest Urząd Miasta, została zamknięta. Najemca wypowiedział umowę najmu.

Kawiarnia funkcjonowała od czterech lat i miała swoich wielbicieli, zwłaszcza przyjezdnych. W wakacje można było napić się w rynku dobrej kawy, wina, zjeść lody, a nawet naleśniki czy pierogi. Dziś parter budynku stoi pusty, a na drzwiach mieszkańcy mogą przeczytać krótki napis ,,Nieczynne”. Urząd ogłosi przetarg na wynajem. Wśród jego zapisów jest punkt mówiący o wynajmie pod usługi gastronomiczne. Nie ma mowy o innej działalności, choć dowiadywali się zainteresowani notariusze i komornicy, aby urządzić tam kancelarię. 

 Zdaniem władz w sercu miasta potrzebne jest miejsce z usługami gastronomicznymi. Wcześniej, tuż po przebudowie rynku, ogłoszono trzy przetargi na najem tego lokalu. Ma on ponad 92 m kw. powierzchni. Miesięczny czynsz wynosił 2.400 zł netto, ale w momencie przejęcia lokalu i wykonania prac adaptacyjnych na koszt właściciela, miasto przez okres 30 miesięcy stosowało zniżkę 65 proc. bonifikaty od ceny ustalonego w przetargu czynszu. Tak było jeszcze w 2013 r. Chodziło o to, aby zachęcić do rozkręcenia tam biznesu. Dziś urzędnicy przygotowują kolejny przetarg, który będzie przeprowadzony najwcześniej wiosną, bo wcześniej wartość nieruchomości musi wycenić rzeczoznawca. Nie wiadomo, z jakiego powodu najemca wypowiedział umowę. Mówi się o tym, że po wygaszeniu bonifikaty, czynsz był zwyczajnie za wysoki.
Więcej w dzisiejszym numerze TP

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz