Tygodnik Przasnyski

Sobota, 25 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!

Rusza proces mężczyzny, który napadał na stacje Orlenu

26.11.2018 09:30:00

Nawet do 12 lat więzienia grozi 35-latkowi z Lipy (gm. Raciąż), który napadał na stacje paliw Orlenu. Prokurator postawił mu 12 zarzutów. Mężczyzna przyznał się do wszystkich rozbojów, do których dochodziło od grudnia zeszłego roku do maja br.Działał na terenie województwa mazowieckiego i kujawsko – pomorskiego.

Ukradł w sumie ponad 22 tys. zł. 29 października 2018 r. Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce skierowała do Sądu Rejonowego w Sierpcu akt oskarżenia przeciwko Leszkowi M.

Jak ustalono w toku śledztwa oskarżony wchodził do budynku stacji, stosował przemoc wobec pracowników. W kilku przypadkach wykręcał im ręce, rzucał na podłogę, popychał. Zdarzało się, ze groził natychmiastowym użyciem przemocy. Podczas napadów rabunkowych posługiwał się przedmiotem przypominającym broń palną, którą kierował w stronę pokrzywdzonych.
Śledczy podkreślają, że dopuścił się dwunastu rozbojów oraz trzech przestępstw gróźb karalnych kierowanych wobec pokrzywdzonych w celu zmuszenia ich do niepowiadamiania organów ścigania o dokonanych rozbojach i zapewnienia sobie bezkarności. Mężczyzna na razie przebywa w tymczasowym areszcie. Przypomnijmy, że rabusia po ostatnim udanym napadzie na stację paliw w Różanie (pow. makowski) zatrzymali ciechanowscy policjanci w Gogolach Wielkich, gdzie zorganizowano blokadę dróg. Mundurowi w jego aucie znaleźli łom, pistolet gazowy, kominiarkę oraz poupychane w różnych miejscach pieniądze. Zaskoczony mężczyzna nie stawiał oporu. Motywem jego działania miały być długi. 
Na razie odbyło się posiedzenie w przedmiocie przedlużenia aresztu dla mężczyzny. Usłyszliśmy w sierpeckim sądzie, że pierwsza rozprawa ma odbyć się jeszcze w grudniu, ale jeszcze nie ustalono terminu.

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS