Tygodnik Przasnyski

Sobota, 25 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!

Starzy włodarze, ale nowi radni i prezydia

22.11.2018 09:00:00

Największe zmiany zaszły w Chorzelach. W pozostałych gminach powiatu przasnyskiego, tam gdzie dotychczasowi wójtowie zostali na swoich stanowiskach, można powiedzieć, że zaszły kosmetyczne zmiany. Ale w radach pojawiły się nowe twarze.

Czernice Borowe

W Czernicach Borowych pierwsza sesja nowej kadencji rozpoczęła się od uroczystego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. – Mamy wyjątkowo szczególny rok, bo obchodzimy 50-lecie nadania herbu gminie. Mija również 450 lat od narodzin naszego patrona św. Stanisława Kostki, a najważniejszą rzeczą w tym roku, którą niejednokrotnie podkreślaliśmy jest stulecie odzyskania niepodległości – mówił wójt Wojciech Brzeziński. Następnie radni odebrali zaświadczenia oraz złożyli ślubowanie. Odbyło się tajne głosowanie nad wyborem przewodniczącego rady. Tak jak w poprzedniej kadencji został nim Jacek Bartołd. Poparli go wszyscy radni. Wiceprzewodniczącym został wybrany Włodzimierz Stolarczyk, który zastąpił na tym stanowisku Józefa Polakiewicza. Otrzymał 15 głosów. Wybrano również składy stałych komisji. Następnie wójt oficjalnie objął swoje stanowisko, składając ślubowanie. Radni ustalili również gospodarzowi gminy pensję. Będzie się ona składać z wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 4.700 zł, dodatku funkcyjnego (1.800 zł) oraz dodatku za wysługę lat (940 zł) i dodatku specjalny (1.690 zł). Będzie to już piąta kadencja wójta. Siedmiu radnych ze starego składu wybranych zostało na kolejną kadencję: Anna Dzierrzęcka, Kołakowski Cezary, Skowroński Kazimierz, Pepłowski Adam, Tyburski Mariusz, Sadowski Adam i Bartołd Jacek. Pozostały skład rady tworzą radni wybrani po raz pierwszy: Tomaszewski Andrzej, Stolarczyk Włodzimierz, Sadowski Jarosław, Bońkowski Ryszard, Kobyliński Jarosław, Kobyliński Włodzimierz, Zaborowska Sylwia, Borkowski Andrzej. Ośmiu radnych weszło do rady bez głosowania w wyborach. Byli jedynymi kandydatami w swoim okręgu. W radzie zasiada jedenastu radnych z PSL, jeden z PiS i trzech z komitetu Nasza Gmina Czernice Borowe. 
Krasne
Większość w radzie ma również wójt Krasnego Michał Szczepański, który pozostaje na swoim stanowisku drugą kadencję. Z jego komitetu w radzie zasiada dziesięciu radnych, czterech jest z PiS oraz jeden z PSL. Przewodniczącym Rady Gminy Krasne został Jarosław Falkowski, który pełnił tę funkcje w minionej kadencji. Zmiany nastąpiły na stanowisku wiceprzewodniczącego. Radny Andrzej Biraga, zastąpił dotychczasowego radnego Wojciecha Kukawkę. Radni także wspólnie odśpiewali hymn dla uczczenia tego wyjątkowego roku. Do rady weszło kilka nowych osób.
Jak jest w pozostałych gminach?

Więcej we wtorkowym numerze Tygodnika Przasnyskiego

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz