Tygodnik Przasnyski

Czwartek, 18 lipca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!

Wchodzę z czystą kartą

08.11.2018 14:00:00

-Porażki dodały mi skrzydeł. Idę do urzędu, aby odpartyjnić samorząd – mówi nowy burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski.
*Kontrkandydaci zlekceważyli 30-latka ubiegającego się o urząd burmistrza?
- Myślę, że na początku nikt nie dowierzał, że może być 30-letni burmistrz, który mówi stop układom i chce odpartyjnić samorząd. Jestem bardzo dumny ze swojej kampanii wyborczej, bo sam ją wymysliłem i jako pierwszy zacząłem w mieście prowadzić. Zrobiłem to też w nowoczesny sposób. Miałem też tą przewagę, że pisałem pracę magisterską o wyborach samorządowych w Przasnyszu.
*Teledysk wyborczy, aktywność w social media, filmiki, amerykańska technika ,,door to door”, własne media, to dziś sposób na wygranie wyborów?
- Mogę uczciwie powiedzieć, że zdecydowanie tak. Chciałem dotrzeć do wszystkich wyborców, tych młodych i seniorów różnymi kanałami.  
*Osiem i cztery lata temu chciał pan być radnym, ale wyborcy nie zaufali panu. Podczas tegorocznych wyborów otrzymał pan mandat radnego oraz wygrał wybory na burmistrza. Porażki zmotywowały?
- Myślę, że dzisiejszego sukcesu nie byłoby bez nich. Miałem 22 lata, gdy po raz pierwszy wystartowałem w Przasnyszu w wyborach, podkreślę, że jako student mieszkający w Warszawie, ale pochodzący z Przasnysza. Nie jest tajemnicą, że startowałem wtedy z list Forum Samorządowego Krzysztofa Bieńkowskiego (...) 

*W czasie kampanii podkreślał pan, że gdy zostanie burmistrzem nie będzie wchodził w żadne układy. Ale ten układ, koalicja w mieście musi się zawiązać, aby miał pan większość w radzie miasta. Ma pan zaledwie jednego radnego, może dwóch bo jest szansa na obronę swojego okręgu w wyborach uzupełniajaych, gdy odda pan swój mandat.


Cały wywiad z Łukaszem Chrostowskim we wtorkowym numerze Tygodnika Przasnyskiego

 

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz